Zoar – vingrinājumu krājums ienākšanai garīgajā

Lasītava, No M.Laitmana bloga Komentēt

Jautājums: Jūs sakāt, ka ir manas iekšējās vēlmes, kuras uzskatu atrodamies ārpus manis.
Bet no ārienes redzu noteiktu pasaules ainu. Kā man saistīt šo ainu ar vēlmēm?
Atbilde: Nekādā gadījumā nesāc ar to nodarboties! Šķērsojot ielu nedomā, ka garām traucošās automašīnas atrodas tevī, un ka tas viss – tā ir iztēles rotaļa. Nē!
Tāpēc kabalisti uzrakstīja Zoar grāmatu – īpašu grāmatu. Jebkura mācību grāmata izņemot skaidrojumus satur vingrinājumus. Bet Zoar grāmata – tas ir vingrinājumu krājums.
Lasot šo grāmatu tev visu laiku jāiztēlojas, ka viss uzrakstītais atrodas tevī, un jāmeklē savā iekšienē visas šīs vēlmes un īpašības.
Zoar grāmatas lasīšana paredzēta, lai iztēlotos visu tajā aprakstīto kā pasauli, kura atrodas manā iekšienē.
Tikai pateicoties tam pie manis turpmāk dabiskā veidā nonāks pareiza realitātes uztvere.
Bet patreiz mēs tikai lasām Zoar grāmatu un ļoti vēlamies to sajust, un izprast savā iekšienē.
Zoar stāsta par koeniem un levitiem, par Āronu un Mozu, par Radītāju un radījumu, par īpašībām, sfirot, parcufim, par ēzeli un vērsi – nav svarīgi, par ko tieši.
Tā vietā es tikai iedomājos manas iekšējās īpašības – neko vairāk.
Nav manis, nav mana ķermeņa, nav manas pasaules, nav nekā, viss izzudis. Bet kas ir? – Mana vēlme un grāmata, kura apraksta, kas eksistē manī vēlmes iekšienē.
Tikai tā izmanto tādus vārdus un nosaukumus, kuri jauc manu prātu, jo tie izraisa manī šīs iluzorās pasaules sajūtas.
Es atstāju visu šo pasauli, nevēlos par to domāt, tagad esmu it kā palicis karājamies gaisā un paužu no sevis tikai vēlmi. Bet šie nosaukumi man atgādina mūsu pasauli.
Un tad ar saviem pūliņiem iedomāties šo nosaukumu vietā tikai manas iekšējās vēlmes un īpašības, es piesaistu sev gaismu, kura atgriež pie avota, – apkārtējo gaismu.
Ar šiem pūliņiem sāku atklāt savu punktu sirdī, manu vēlmi, dvēseles dīgli, sāku paplašināt un audzēt to. Es pēkšņi sāku atšķirt tajā tās vai citas īpašības, par kurām stāsta Zoar, saikni starp tām.
Tas aizņem laiku. Bet pēc dažiem tādu treniņu mēnešiem es sāku sajust sevī juteklisku atsauksmi uz katru vārdu rakstītu Zoar gramatā: „Ārons”, „Templis” un tā tālāk.
No pilnīgas nezināšanas un sajūtas neesamības, kā no miglas pēkšņi sāk noskaidroties kaut kādas lietas, es sāku sajust saikni starp tām, saprast, ko tās no sevis pauž.
No punkta sāku atklāt veselu vēlmi, kurā visas šīs daļas pastāv kaut kādā savstarpējā saistībā.
Tā es atklāju visu radību, kuru patiešām radījis Radītājs, bet ne šo iluzoro ainu, kura man patreiz tēlojas aizsedzot patieso realitāti. Bet pēc tam šī iluzorā aina pavisam izzūd.
Tāpēc visa Zoar grāmata – tas ir vingrinājumu krājums par katru tajā uzrakstīto vārdu – noteikt tam atbilstošo īpašību sevī.

Avots: http://www.laitman.ru/ezhednevny-urok/8535.html
no krievu valodas tulkoja S. Grammatikopulo

Komentēt

Modified WP Theme & Icons by N.Design Studio
Ierakstu RSS Komentāru RSS Pieslēgties