Visas manas dzīves dienas…

No M.Laitmana bloga Komentēt

Viss atkarīgs no vēlmes, viss atklājas tās iekšienē. Tāpēc mums nepieciešama tikai pareizi organizēta, noformēta, mērķtiecīga vēlme.
Lai izveidotu mūsu vēlmi, piešķirtu tai pareizo formu, kura gatava piepildīt sevi ar Radītāju, Radītājs veic ar mums tādu spēli: Viņš laiku pa laikam slēpjas un atklājas. Cilvēks ne vienmēr atpazīst šo spēli, bet tā norisinās pastāvīgi un ar katru, līdz katra pilnīgai labošanai.
Nepieciešams visu laiku atpazīt, ka visa pasaule – nekas vairāk, kā Radītāja daudzveidīgo tēlu izpausme – nīstošo un mīlošo, traucējošo un palīdzošo, tuvo un tālo, biedru un svešinieku.
Visi šie cilvēki, kā arī nedzīvā daba, augi un dzīvnieki, cilvēka domas un vēlmes – viss, izņemot sava “es” punktu, novērojumu punktu, no kura cilvēks vēlas pacelties līdz līdzībai ar Radītāju, – viss pārējais viņā nāk no Radītāja, kurš veic ar viņu tādu spēli – pietuvinot vai attālinot viņu.
Bet gan vienu, gan otru Radītājs veic tikai ar vienu nolūku – iešūpot cilvēku, kā sacīts: “Augstākā gaisma iešūpo un modina vēlmes”.
Ja par spīti tam, ka viņu pastāvīgi “mētā”, cilvēks ar visiem spēkiem cenšas noturēt sevi pie domas, ka viss tas nāk no Radītāja, jo “Nav neviena, izņemot Viņu”, bet Radītājs bez šaubām – “Labs un labu Darošais”, cilvēka vēlmes palielinās.
Ja viņš patiešām “turas ar zobiem” neļaujot sev atslēgties no domām un sajūtas, ka tieši Radītājs veic ar viņu visas šīs darbības, tad redz, kā pareizi izmantot katru dzīves mirkli.
Jo katrs pretinieks patiesībā nav pretinieks, bet palīdz galīgajos stāvokļos vēl stiprāk turēties pie Radītāja.
Tā cilvēks var virzīties uz priekšu – līdz sasniedz tādu stāvokli, ka gatavs uz visu un visam var stāties pretim, lai tikai nešķirtos no Radītāja. Un tikai par to viņš lūdz.
Viņam nav svarīgi, kas notiks viņa dzīvē, viņš lūdz tikai par vienu: “Atrasties man Radītāja mājās visas manas dzīves dienas’. Viņš priecājas visiem traucējumiem, kuri palielina viņa vēlmes.
Šajos traucējumos viņš redz vissvarīgākos vingrinājumus, kurus ar mīlestību viņam sūta Radītājs, kurš gaida tikai viņa gatavību, lai atklātos viņam.
Tā cilvēks virzās uz priekšu, līdz pabeigs visu šo procesu, dēvētu par apslēptību vai sagatavošanās periodu un no “lo lišma” sasniedz “lišma”.
Kad Radītājs redz, ka cilvēks pabeidzis visu šo procesu, viņš atklājas un “asns (barah) pārtop par Radītāja svētību (baruh)”.

Avots: http://www.laitman.ru/edinstvennost-tvorca/11596.html
no krievu valodas tulkoja S. Grammatikopulo

Komentēt

Modified WP Theme & Icons by N.Design Studio
Ierakstu RSS Komentāru RSS Pieslēgties