Vienota valūta – par vai pret?

Jautājumi un atbildes, Krīze, No M.Laitmana bloga Komentēt

Jautājums: pēdējā laikā var dzirdēt arvien vairāk ierosinājumus, kas aicina ieviest vienotu valūtu visā pasaulē. Vai tas veicinās vispārēju apvienošanos?
Atbilde: Es varu pateikt tikai vienu: jebkura darbība, kura der visiem- ir svētīga. Tajā nevar būt nekādu šaubu, pat, ja apvienošanās sākotnēji kalpo egoistiskām interesēm, kā , piemēram pie kopējas Eiropas tirgus veidošanas. Apvienojot šīs valstis motīvs bija egoistisks: šīs valstis baidījās viena no otras. Tagad tās ir apvienojušās kopā un sāk valdīt ar kopēju spēku, pieņemt kopējus likumus, nodarboties ar kopēju tirdzniecību u.t.t.
Apvienošanās- vienmēr ir laba, ja tās mērķis nav nodarīt kādam ļaunu. Ir teiciens: ” Grēcinieku apvienošanās ir slikta viņiem un slikta visai pasaulei”. Ja apvienošanos veido sabiedrības izdzīvošanai- tas ir labi. Katra valsts Eiropā pati par sevi daudz nemaksā, bet visas kopā- tās ir spēks. Anglija, Francija, Vācija un Itālija – šīs četras valstis pārstāv pamata kodolu- spēku, bet pārējās valstis pievienojās šim spēkam.
Būtu labi, ja būtu vienota pasaules valdība, vienota armija. Pat pret tiem pašiem pirātiem, kuri parādījās nesen Āfrikā, ir nepieciešama armija, kuru varētu tur aizsūtīt, lai ieviestu kārtību. Vienota valūta, vienota banka, viss vienots-kas var būt labāks?

no krievu valodas tulkojis M.Zaķis
Avots: http://www.laitman.ru/crisis/3824.html

Komentēt

Modified WP Theme & Icons by N.Design Studio
Ierakstu RSS Komentāru RSS Pieslēgties