Vienatnē ar sevi

Lasītava, No M.Laitmana bloga Komentēt

Pieņemsim, es sapratu, ka mana dzīve – tā ir filma un es atklāju Viņa norādījumus, ar kuru palīdzību Viņš iedveš man šo ainu.
No norādījumiem pāreju pie Viņa paša, kā sacīts: “Pēc taviem darbiem – es iepazīstu Tevi”.
Es sāku Viņu iepazīt – tādā veidā atklāju radīšanas nodomu, saprotot, ko Viņš vēlējās, kad radīja manī visu šo iztēloto filmu.
Viņš vēlējās, lai atgriežos, virzoties atpakaļ mērojot manas radīšanas ceļu no ārējā ekrāna – pie spēkiem, no spēkiem – pie Viņa domām, bet no domām – pie Viņa paša.
Tas nozīmē pacelties pa garīgo pasauļu pakāpieniem: no darbību pasaules – uz domu pasauli, – uz nodomu virzības pasauli, – uz vienotības pasauli – pie Viņa.
Tādēļ man nav izvēles virzībā uz priekšu, man nepieciešama instrukcija – grāmata, procesa attēli, kas izklātu man ceļu, lai es varētu pieķerties pie ārējā ekrāna formām.
Tāpēc man stāsta ar mūsu pasaules vārdiem – bet man jācenša izdibināt patieso jēgu! Bet kā?
Starp citu, tas ne ar ko neatšķiras no jaundzimušā izzināšanas procesa par mūsu pasauli!
Šim nolūkam kabalisti sniedz man dažus padomus, kurus cenšos izpildīt.
Šie centieni mani arī noved pie sliekšņa uz garīgo – tiek ņemti vērā tikai paši centieni, bet izdarīt, protams, es neko neesmu spējīgs. Kā sacīts; „Pielika pūles – un atrada”.
Tieši šajā apstāklī mūsu pūliņi: iztēloties mūs visus kā vienu cilvēku un to, Kurš uz mums iedarbojas – kā vienīgo spēku un gribu.
Viens vispārināts tēls no mūsu puses, viens – no Viņa. Tā mēs lauzīsimies cauri viens pretim otram – un tas tiek dēvēts par praktisko kabalu.
Pašas Zoar grāmatas lasīšana bez jebkādiem paskaidrojumiem iedarbojas uz cilvēku un norāda viņam uz iekšējo virzību.
Jutekliska iedziļināšanās, meklējumi sevī no vēstītā grāmatā… Bērns aug ne no tā, ka saprot, kā vajag augt – bet pateicoties pūliņiem – un rezultātā iegūst sapratni!

Avots: http://www.laitman.ru/ezhednevny-urok/6375.html
no krievu valodas tulkoja S. Grammatikopulo

Komentēt

Modified WP Theme & Icons by N.Design Studio
Ierakstu RSS Komentāru RSS Pieslēgties