Tumsa – tā ir slēptā gaisma

No M.Laitmana bloga Komentēt

Zoar, nodaļa „Bo”, 63.p.: Ir viena liela un mierīga upe. Un tāpēc, ka Bina, Tiferet un Malhut iekrita Keter un Hohma mazajās upēs mazā stāvokļa laikā (katnut), tāpat, kad atnāk lielais stāvoklis (gadlut), un mierīgā upe no jauna paceļ pie sevis savu Binu, Tiferet un Malhut, – paceļas ar tām mazo upju Keter un Hohma un saņem GAR no tās.
Ir viena liela mierīga upe, ar kuru saistītas visas mazās upes ar savām Galgalta – Einaim.
Šī lielā upe atceļ savu AHAP (tāpēc tā tiek dēvēta par mierīgu), lai dotu iespēju mazajām pievienoties tai un gaida, un tikko tās saistās ar to, tā sāk tās pacelt kopā ar sevi.
Tā no sava pakāpiena tās paceļas uz nākamo. Bet augstākajā pakāpē ir vēl viena „mierīga upe”, un tad tās pievienojas tai un paceļas vēl augstāk. Tā darbojas šis „garīgais lifts”.
Vienmēr tas, kas šķiet man tumsa – tā ir slēpta gaisma. Nav tumsas – man tumšs, jo es tik egoistiski izturos pret gaismu, un tāpēc tā slēpjas! Tā staro man ar savu pretējo pusi.
Tādējādi ivritā „or” – nozīmē gaisma, bet aramiešu valodā „orta” – tā ir nakts, jo šīs valodas pretējas viena otrai kā labā un kreisā puse.
Tumsas nav! Tā eksistē tikai attiecībā pret mūsu neizlabotajām vēlmēm! Izlabotajās vēlmēs tumsas nav.
Tāpēc, tikko sajūtu sevī pacilātības trūkumu un sliktu garastāvokli – tas nozīmē, ka man ir lielāka iespēja atmodināt sevi lielākai saiknei ar augstāko tieši caur tumsu, kuru sevī sajūtu.

Avots: http://www.laitman.ru/duhovnaya-rabota/10504.html
no krievu valodas tulkoja S. Grammatikopulo

Komentēt

Modified WP Theme & Icons by N.Design Studio
Ierakstu RSS Komentāru RSS Pieslēgties