Tādas kaitīgas veltes

Krīze, No M.Laitmana bloga Komentēt

Jautājums: Cilvēku sabiedrībā pastāv tādas parādības kā žēlsirdības akcijas, ziedojumu vākšana trūkumcietēju palīdzībai. Vai gala rezultātā šīs darbības nenoved pie tā, ka tiek traucēta šīs sabiedrības daļas attīstība, jeb tas ir noteikts savstarpējā galvojuma veids?
Atbilde: Nav labuma bez ļaunuma un nav ļaunuma bez labuma. Mēs eksistējam pēc vienotās dvēseles sašķelšanās un tāpēc jebkurā tās drumslā, jebkurā mūsu darbībā ir kaut kas slikts, kas vēlāk sniedz labu rezultātu un ir kaut kas labs, kas turpmāk noved pie slikta rezultāta. Un tā ir pastāvīgi – vai sākumā, vai beigās tev būs labi vai slikti. Labais un ļaunais savstarpēji saistīti līdz pašām Labošanās Beigām, kad viss ļaunais pārtop par labo.
Ja runājam par ziedojumiem, savstarpējo palīdzību, par brīvprātīgajiem, kuri sniedz savu palīdzību slimnīcās, par gribētājiem palīdzēt bada cietējiem Āfrikā un citās zemēs, – gala rezultātā tam nav nekāda labuma. Un mēs to redzam. Miljardi tiek izlietoti līdzīgām darbībām, tūkstošiem cilvēku nodarbojas ar labdarību un viņiem tas patīk, bet labums – nulle, es pat sacītu – pretējs.
Kādreiz Āfrika, līdz brīdim, kad tajā sāka izsniegt iztiku un it kā rūpēties par to, radīja, ražoja un pārdeva lielu preču daudzumu. Bet tagad, kad šīs valstis tiek apgādātas ar iztiku un ieročiem, tās tikai karo viena ar otru.
Tāpēc, ja vēlies salauzt kādu, sāc nodrošināt viņu ar nepieciešamo, lai viņš pārstātu domāt un raizēties par savu dzīvi. Tieši tas notika Krievijā. Viņi ieguva naftu un gāzi, sāka pārdot – un visa valsts sabruka. Kādēļ strādāt, ja mums ir nauda?
Tas pats risinās ar nacionālo apdrošināšanu Izraēlā. Ja tev pienākas pabalsts, tu nevēlēsies iziet no mājām: „Kādēļ? Es nopirkšu alus pudeli, skatīšos televizoru un laiks ritēs. Šodien viss kārtībā”. Cilvēks pagatavo sviestmaizi, dodas pie jūras un tur pavada visu dienu.
Nekas nespēj nodarīt lielāku sabrukumu, kā šāds it kā labais spēks un viena cilvēka rūpes par otru. Pat ja pār cilvēku nāks triecieni – tas būs labāk. Lai kaut kas uzliek viņam par pienākumu strādāt, piespiež mācīties!

Avots: http://www.laitman.ru/crisis/4653.html
no krievu valodas tulkoja S. Grammatikopulo

Komentēt

Modified WP Theme & Icons by N.Design Studio
Ierakstu RSS Komentāru RSS Pieslēgties