SKA mācību materiāli. 3.kurss-6

(SKA MĀCĪBU KURSI), 03.kurss Komentēt

<<3.kurss-5                 3.kurss-7>>

 

1.6. Īpašību līdzības likums

Esmu es un ir tas, ko es izzinu. Lai būtu iespējams kaut ko uztvert, maniem maņu orgāniem jābūt analoģiskiem ar to, ko es uztveru. Attiecīgi mūsu spēja uztvert garīgo pasauli tiek nosacīta ar mūsu līdzības pakāpi gaismai.

Tieši tāpēc mums jāiegūst binas īpašība45, gaismas īpašība. Mēs to iegūstam  vienotībā ar pārējām dvēselēm: ja es pievienoju sev visas pārējās dvēseles, tad iekšēji sāku izturēties pret tām tāpat kā izturas Radītājs. Tādā veidā es iegūstu binas īpašību un pielīdzinos gaismai. Tad, kad pret pārējām dvēselēm es sasniedzu attieksmi, kas līdzinās Radītāja attieksmei pret tām, tad iegūstu ar Viņu analoģiskas īpašības, sāku eksistēt neierobežotā realitātē un kļūstu ar Radītāju kā vienots veselums. Nekas nemainās, izņemot mani pašu, taču šīs pārmaiņas pilnībā maina manu uztveri.

Pasaule ir tas, ko es uztveru savās kelim. Ja es mainu kelim, tad sajūtu citu pasauli. Mūsu pasaulē, vienkārši mainot savu garastāvokli, daudzmaz varu justies kā vesels un možs cilvēks. Šajā gadījumā es redzu, ka arī pasaule ir gluži kā mainījusies. Es sajūtu no tās citus iespaidus, citādāk uztveru lietas. Taču mana uztvere ierobežota ar tām pašām kelim (es uztveru visu iekšēji, savā kli). Taču, ja es izeju no savas kli un sāku uztvert no ārpuses, caur citām dvēselēm, tādā veidā, kā to dara Radītājs, tad iegūstu uztveri, kas nav ierobežota ar manām īpašībām.

Šāds uztveres veids sasniedzams ar pieredzi, praksi. Nepieciešams strādāt ar sevi un savām kelim: sākt sajust to aprobežotību un saprast, cik lielā mērā patiesā realitāte neatbilst tai, kuru mēs redzam. Nepieciešams saprast, ka visu mēs uztveram pretējā veidā.

„Pretējā veidā” nenozīmē, ka patreiz mēs redzam objektus apgrieztā veidā, bet pēc tam mūsu smadzenes izlabo attēlu. Mēs visu uztveram pretējā veidā visos maņu orgānos un visās dimensijās.

Viss, ko es redzu sevī, visos subjektīvajos nosacījumos, ir pretējs tam, ko es sāku redzēt, izejot ārpus savu iespēju robežām. Tādējādi Bāls Sulams rakstīja, ka cilvēks, kurš iziet ārpus šīm robežām, saka: „Redzēju apgrieztu pasauli”. Sāciet uztvert realitāti, vadoties tieši no šīs ainas. Atšķirībā no „vecmāmiņas pasakām” vai stāstiem par velniem, gariem un spārnotiem eņģeļiem, šī uztvere sniedz mums skaidrojumu par visu notiekošo un novedīs pie pareizā stāvokļa. Jūs redzēsiet, ka nekā cita nav, izņemot vienoto spēku un cilvēka uztveri šī spēka iekšienē. Nekā cita, izņemot šo!

Piepeši sāksi saprast, kas ir dzīvība un nāve, kad līdzās tev esošais cilvēks mirst un kad dzīvo. Kāpēc redzi lietas vienā vai citā veidā, pateicoties kam tās mainās tavā skatījumā, kāpēc kaut kas ir slikts, turpretī kaut kas cits – labs. Mainās ne lietas, mainās tas, kurš tās uztver.

Šī jaunā pieredze ārkārtīgi spēcīgi atšķiras no mūsu parastās uztveres. Sākumā tas vieš apjukumu, taču turpmāk tu sāc sajust patieso ainu un sāc redzēt aiz tās spēkus, kas liek tai darboties. Sāc saprast, ka tu zīmē šo ainu, ka būtībā tu esi tev demonstrētās filmas režisors, ka patlaban tu to veido. Ja tu mainīsi savu spēku virzienu un mainīsi personīgo uztveri, mainīsies arī šī filma. Tas nozīmē, ka cilvēks sāk mainīt pasauli, pateicoties varai pār saviem spēkiem, maina savas sajūtas.

Vārdnīca

 

45 Binas īpašība – gaismas īpašība, kurā tiek sajusta bauda no atdeves sajūtas, līdzības ar Radītāju. Šī bauda tiek dēvēta par or hasadim.

 

<<3.kurss-5                 3.kurss-7>>

Komentēt

Modified WP Theme & Icons by N.Design Studio
Ierakstu RSS Komentāru RSS Pieslēgties