Sekss, kuru mēs meklējam

Bez tēmas, Lasītava Komentēt

Sekss mūs saviļņo kā maksimālās baudas gūšanas avots mūsu pasaulē. Lai cik dīvaini liktos, tomēr vilšanās tieši šajā jomā uztverama visjūtīgāk. Seksuālās terapijas speciālisti uzrāda satraucošus statistikas datus. Apmēram puse sieviešu un trešdaļa vīriešu izjūt grūtības seksā. Stress, nogurums, laika trūkums – tas viss kā smaga nasta gulstas uz mūsdienu cilvēka pleciem. Vienveidība un rutīna spēj iznīcināt jebkuru seksuālo vēlmi.
Kāpēc mums tik daudz problēmu saistītu ar seksu? Liekas, ka tā ir visdabiskākā tieksme, kuru mums dāvājusi daba. Kur slēpjas šīs problēmas iemesls?
Ko vēlas sievietes?
Viņai 35 gadi, viņam – 40. Viņi dzīvoja draudzīgi un laimīgi, bet nenomira vienā dienā, nodzīvoja kopā tikai 12 gadus. Tāpēc, ka bija pārstājuši interesēt viens otru. Dažus gadus pēc kāzām sekss tiem kļuva par retu parādību, neskatoties uz to, ka vajadzība pēc tā bija, bet ne vienam pret otru. Katrs uzsāka partnera meklējumus “sānceļā”. Tas nenotika pēkšņi un, protams, ne speciāli. Bija mēģinājumi uzlabot attiecības un saglabāt ģimeni, bet – neizdevās. Pazīstama situācija, vai ne?
Mūsdienu dzīves proza uzrāda, ka praktiski katra trešā laulība beidzas ar šķiršanos. Tāpēc nav nekā pārsteidzoša, ka 35-40 gadu vecumā sieviete nav precējusies. Egoistisko vēlmju pieaugums un apkārtējo piemērs noved sievieti līdz lēmumam dzīvot patstāvīgi. Restorāni, klubi, ballītes. Vai vajadzīgs vēl kaut kas? To, ka šāds pagrieziens nenes laimi, attēloja amerikāņu režisors Maikls Kings savā populārajā kinofilmā “Sekss un lielpilsēta”.
Kinofilma demonstrē mūsdienu sievietes dzīvi, kura cenšas sevi atklāt bez vīrieša, bet rezultātā sajūt vientulību un vilšanos. No otras puses, mēs redzam vīrieti, kurš brīdi pirms laulībām izlemj tās atcelt. Kāpēc tā notiek? Ko tad vēlas pati sieviete? Un kas pietrūkst vīrietim, lai viņš justos laimīgs?
Vislielākā vēlme.
Sekss – visspēcīgākais virzošais spēks pasaulē. Seksa garīgā sakne – garīgais spēks, kurš atveroties cilvēkam, piepilda partnerus, sniedzot tiem garīgo baudu. Šī dabiskā cilvēka būtības izpausme ir mūsu dzīves pamatā. Tāpēc kabala šai parādībai velta lielu uzmanību, jo sekss dod mums dzīvību, virzību, izplatīšanos, attīstību. Sievietes un vīrieša spēki savienojoties atklāj dabas vienotību, tās vispārējo savstarpējās saiknes sistēmu.
Mūsu civilizācijas attīstības gaitā esam zaudējuši šīs savstarpējās saiknes izjūtas. Jo mūsu pasaule – visaptverošā visuma “zemākais” punkts. Atrodoties šeit, mēs uztveram realitāti šaurā egoistisko vēlmju diapazonā. Tieši tāpēc mūsu dzīve arvien biežāk liekas mums vientuļa, tukša, aplama un īsa.
Atmetot egoisma aizsegu, mēs paplašināsim mūsu sajūtu robežas un apgūsim kvalitatīvi jaunu dimensiju. Iepazīsim līdz šim nezināmo visuma plašumu, kurš atrodas virs materiālās dzīves un nāves izpratnes.
Tieši šajā jaunajā dimensijā cilvēks spējīgs sajust īstu baudu. To var salīdzināt ar elektrisko strāvu, kura neizpauž sevi nekādā veidā līdz brīdim, kad kontaktdakša tiek pieslēgta kontaktligzdai. Vai arī radiouztvērējs, kurš nesāks atskaņot, kamēr netiks uztverts vajadzīgais radiovilnis.
Uzgriežot muguru – seju nesaredzēt.
Iedomājieties šādu ainu: mūsdienu Ādams un Ieva apsēdušies uz gultas trīsistabu dzīvoklī, kurš izzūd megapolises akmeņainajos džungļos. Viņi sēž uzgriezuši viens otram muguru un viņu skatieni vērsti uz pretējām pusēm, baidoties pagriezties, lai neredzētu Čūsku starp viņiem – savu egoismu.
Nav sarežģīti paredzēt, kā risināsies turpmākie notikumi. Šeit katrs pats sev režisors. Bet, ja laulātie sāks meklēt veidu, kā pagriezties vienam pret otru un sākt sadarboties garīgajā līmenī, viņiem radīsies iespēja pievilt čūsku.
Pārejot citā realitātes uztveres līmenī, viņi sāks aptvert viens otra vēlmes. Pateicoties savstarpējai atklātībai, sasniegs tādas attiecības, par kurām pat nebija iepriekš sapņojuši. Ja cilvēks atver dvēseli, tad visu pārējo viņš atklās bez grūtībām, daudz vienkāršāk. Tad viņi noteikti var sasniegt pilnīgu savstarpējo sapratni.
Seksuālās attiecības mūsu kultūrā cieš neveiksmi, tāpēc, ka nezinām, kā uzvesties, lai attiecības pastāvīgi atjaunotos. Divu ceļš bez attiecību atjaunošanas, bez savstarpējās palīdzības noved pie strupceļa. Garlaicība pārņem Ādamu un Ievu ceļā uz paradīzi, un tas noved līdz šķiršanai un cita partnera meklējumiem. Jo nespējot piepildīt viens otru viņi nesaņem baudu. To izjust iespējams tikai atjaunojot vēlmes.
Risinājums apslēpts katra partnera jaunā meklējumos, „augstākā ES”, kuru sauc par Radītāju. Tikai tad laulātie spēj rast patieso iekšējo saikni, pie tam jūtot sevi kā partnerus, kuri papildina viens otru ar īpašībām un vēlmēm nepieciešamām turpmākai garīgai attīstībai. Tad, pat pēc fizioloģiskās izlādes, atliks kāda tvertne, no kuras Viņš un Viņa var turpināt piepildīt viens otru.
Tomēr katram pārim jāmeklē individuāls risinājums. Galvenais noteikums uzvarai pār ego – abiem jāsaprot, ko ietver pamatprincips, kurš nāk no pašas dabas. Tajā viņiem palīdz kabala, kuras uzdevums – novest cilvēku pie nepārtraukta piepildījuma, kas atklājas tikai ceļā uz Radītāju.

Autors: Tāls Ašers
Avots: http://www.kabmir.com/obshhestvo_i_kabbala/otnoshenija/sex_kotory_my_ischem.html

Komentēt

Modified WP Theme & Icons by N.Design Studio
Ierakstu RSS Komentāru RSS Pieslēgties