Radniecīgās dvēseles

No M.Laitmana bloga Komentēt

Pēc ARI bija daudz kabalistu, bet nebija neviena, kurš spētu izprast viņa metodikas sakni. To spēja tikai Bāls Sulams, jo tā pati dvēsele ietērpās viņā.
Ne tāpēc, ka citi kabalisti atrastos zemākā līmenī par viņu, – bet lai izprastu ARI metodiku, nepieciešama dvēsele no tās pašas kopējās dvēseles daļas, no tā paša ķermeņa “garīgā orgāna”, kāds piemita ARI.
Citas dvēseles to saprot no sava orgāna redzes viedokļa: garīgajām sirds, smadzenēm, aknām, plaušām.
Iespējams tava dvēsele cēlusies no ļoti svarīga garīgā orgāna, pat augstāk, kā ARI dvēsele.
Bet ņemot vērā, ka tā ir cita, atšķiras ar savām īpašībām, tu nespēj sajust šo metodiku un atrasties tajā kā savā vietā, it kā izšķīdis ūdenī. Tu to nespēj sajust kā savu dzīvi, ja neesi iekārtots kā viņš.
Tādējādi runājam par kabalistiem mērojot nevis viņu izzināšanas augstumu, bet arī, cik lielā mērā viņi spēj veicināt mūsu labošanos un augšupeju pēc veida, pēc viņu dvēseles rakstura, pēc viņu iespējas palīdzēt mums.
Tāpēc, izņemot Bāla Sulama metodiku, mums nav ko apgūt un nav neviena cita, kuram mēs varētu sekot augstākās pasaules atklāšanā. Jo tieši viņš izpelnījās to pašu ARI dvēseli.
Ikviens, kurš sajūt tieksmi uz garīgo un vēlas attīstīt sevi, attiecas uz vienu no svarīgiem garīgajiem orgāniem, bet pārējie – ar savām dvēselēm aizpilda ķermenī telpu starp tiem, pildot pasīvu lomu.

Avots: http://www.laitman.ru/baal-sulam/5564.html
no krievu  valodas tulkoja S. Grammatikopulo

Komentēt

Modified WP Theme & Icons by N.Design Studio
Ierakstu RSS Komentāru RSS Pieslēgties