Puse no izveseļošanās – pareiza diagnoze.

Jautājumi un atbildes, No M.Laitmana bloga Komentēt

Jautājums: Vai ir kāda optimistiskā sadaļa mūsdienu krīzes apstākļos?
Atbilde: Es esmu lielākais optimists krīzes jautājumā. Kabalisti tajā saskata sākuma punktu cilvēces glābšanā un visu tās ciešanu nobeigumā.
Pašreizējā krīze mums atklāj to, cik mēs visi esam sašķelti. Vienotības trūkums praktiski parādās visā – ekonomikā, tirdzniecībā un visās sabiedriskajās un politiskajās attiecībās.
Vēl nav kopīgās egoisma izpratnes, kas ir iemesls visam ļaunajam, bet jau arvien vairāk cilvēku sāk apzināties, ka problēmas cēlonis – ir attiecībās starp cilvēkiem. Mums jāizveido ne tikai pareizus ekonomiskos vai citus abpusēji izdevīgus sakarus. No mums ir atkarīgs šobrīd lai šajā globālajā pasaulē mēs izveidotu saiknes no sirds uz sirdi. Tieši to šodien daba pieprasa un diktē mums.
Mums ir jāsaprot, ka mēs esam atkarīgi viens no otra. No savstarpējās atkarības apziņas mēs spēsim pāriet mīlestībā vienam pret otru. Protams, šis ir pakāpenisks process, bet pašreizējā krīze – ir tikai tā sākums. Šis ir posms, kurā atklājas slimības simptomi un tiek noteikta diagnoze. Mums ir jāatklāj, cik nepareiza ir mūsu savstarpējo attiecību sistēma. Tas arī būs pēdējais posms, visu cilvēces ciešanu nobeigums.
Visiem iepriekšējiem cilvēces attīstības posmiem bija jānorit bez paša cilvēka praktiskās līdzdalības. Tikai tagad ir pienācis laiks atklāt kabalu kā izlabošanas līdzekli, un tikai tagad cilvēks spēj pats ietekmēt savu likteni. Līdz šim laikam viņam nebija nekādu iespēju kaut ko izmainīt.
Tā tas turpinājās līdz 20. gadsimta vidum, līdz brīdim, kad mums visiem pirmoreiz sāka atklāties tas, cik cieši mēs esam saistīti viens ar otru vienotā dvēseļu sistēmā. Šī atklāsme notiek pakāpeniski un visnepatīkamākajās formās – ar nolūku, lai kļūtu saprotama izlabošanās nepieciešamība.

Avots: http://www.laitman.ru/crisis/4205.html
no krievu valodas tulkojis M. Liepa

Komentēt

Modified WP Theme & Icons by N.Design Studio
Ierakstu RSS Komentāru RSS Pieslēgties