Patiesība, tikai patiesība un nekas, izņemot patiesību

Krīze, No M.Laitmana bloga Komentēt

Līdz šim mēs esam centušies rīkoties, pamatojoties uz principiem, kuri aizstāj patiesības principu. Patiesība ir iespējama, kad esmu izzinājis visu radību, visu radības dabu, vispārējo saikni, un visa šī sistēma vairs neslēpjas no manis – esmu sasniedzis visu pasauļu sistēmas atklāsmi, tas ir, saikni starp mums.
Es esmu nonācis stāvoklī, kad viss ir skaidrs un atklāts, un tad es tiešām visu saprotu, es varu pieņemt lēmumus un vadīt visu.
Mums vēl nav iespējas pareizi izturēties pret visu un visiem. Jo mēs nevaram pieprasīt no cilvēka īsto taisnīgumu, mēs esam izveidojuši sociālās sistēmas pēc principa “labdarība”, “taisnīgums” un “miers”, lai kaut kā kompensētu atšķirības starp mums.
Lai kompensētu savu nepareizo attieksmi sabiedrībā, cilvēce izgudroja mākslīgās kompensācijas kā protēzes īsto kāju vietā, lai varētu eksistēt: sociālais dienests, kurš palīdz trūcīgajiem, pensijas vecākiem cilvēkiem, veselības apdrošināšana, savstarpējās palīdzības fondi.
Bet mūsdienās šīs sistēmas pārstāj darboties, jo atklājās mūsu savstarpējā saikne – mūs piemeklēja globālā krīze un nav iespējams saglabāt iepriekšējās sistēmas, ja nav zināma globālā saiknes sistēma starp mums.
Mēs pagaidām atklājam tikai ārējās krīzes izpausmes – rūpniecībā, kultūrā, izglītībā, masu medijos.Bet mēs esam saistīti iekšēji – un šo saikni mums ir nepieciešams izlabot. Tad labosies arī visas ārējās sistēmas, jo mēs tās izveidojām sava egoisma vadīti.

Avots: http://www.laitman.ru/crisis/4788.html
no krievu valodas tulkoja Rūdis

Komentēt

Modified WP Theme & Icons by N.Design Studio
Ierakstu RSS Komentāru RSS Pieslēgties