Pasaule kā virzības līdzeklis

Jautājumi un atbildes, No M.Laitmana bloga Komentēt

Jautājums: Kā mūsu pasaules daudzveidība ir saistīta ar kopīgo mērķi – mīlestību pret tuvāko?
Atbilde: Mūsu pasaules daļiņas veido kopēju kli. Piemēram, skudriņa, kas visu savu īso dzīvi tekalē pa mežu, meklējot barību. Vai tiešām un kā šī skudra ir saistīta ar manu dvēseli, galīgo labošanos?
Visi līmeņi, kas ir zemāki par cilvēcisko, ārēji ir cilvēka īpašību izpausme. Tavās vēlmēs arī ir tāda „skudra”, kas izpaužas fiziski. Bez šīs ārējās formas tu nebūtu gatavs iekšējai labošanai.
Ir nepieciešamas visas nedzīvā, augu un dzīvnieku līmeņu daļiņas, jo tās ir iekļautas cilvēkā. Ar savu dabisko eksistenci tie palīdz mūsu vēlmēm sasniegt cilvēciskās attīstības pakāpi.
Savu vēlmju attīstībā mēs izejam posmus, kurus ir izgājusi mūsu pasaules daba. Pēc tam vēlmē „cilvēks” sevī sajūtam tuvošanos garīgajai pasaulei un ieiešanu tajā.
Bez visām šīm ārējām detaļām netaps mūsu iekšējās vēlmes. Tām ir jāattīstās, sākot no pašām mazākajām un vieglākajām vēlmēm.
Un tāpēc sākumā veidojas nedzīvais līmenis, pēc tam augu un pēc tam dzīvnieku – visā savā daudzveidībā. Viena suga izmirst, cita pēkšņi atklājas, viss mainās, un tas viss ir mūsu iekšējo pārmaiņu projekcija.
Cilvēks nes sevī visu radību. Tā patiesi ir harmoniska un pilnīga aina, tāpēc cilvēkam ir jāzina, kā pareizi izmantot visus viņa priekšā esošās realitātes elementus.
Te darbojas dažādi likumi, bet galvenais no tiem – izturēties pret visiem radības mērķa kontekstā. Ir jāizmanto visa pasaule, bet tā, lai tā virzītu tevi pie mērķa.

Avots: http://www.laitman.ru/vospriyatie-realnosti/5402.html
no krievu valodas tulkoja Ilze B.

Komentēt

Modified WP Theme & Icons by N.Design Studio
Ierakstu RSS Komentāru RSS Pieslēgties