Par mīlestību

Lasītava, No M.Laitmana bloga Komentēt

Mīlestības atšķirīgā pazīme ir atdeve. Mīlu – tātad dodu. Gūstu baudu no tā, ka sniedzu viņam baudu. Kā tas var būt, ka sniedzu baudu viņam? Ar ko sagādāju baudu viņam? Ar savu attieksmi pret viņu. Kā viņš var gūt baudu no manis? Tikai tad, ja mīl mani – tādā gadījumā, ja es izturos pret viņu ar mīlestību, tad ar to arī gūst baudu. Ja es nemīlu, tad viņa labo attieksmi uztveršu kā naidu, un tas vēl vairāk atgrūdīs mani no viņa.
Radītājs jau sākotnēji izturas pret mums ar mīlestību, tāpēc tikai Viņam mēs paužam savu mīlestību – cenšamies izdarīt pa prātam, sagādāt prieku, JO Viņš sākotnēji mūs mīl.
Starp cilvēkiem tas nav iespējams. Tikai tad, ja mēs atklājam starp mums Radītāju, ja vēlamies būt kopā savstarpēji saistīti, lai mūsos attīstītos mīlestības jūtas pret Viņu, tikai tad starp mums var rasties saikne un mīlestība. Tāpēc, ka tās barojas no Viņa mīlestības, proti, kopā jāsavijas trim spēkiem- „man – citam – Radītājam”, savādāk nav pamata mīlestībai. Ir jābūt kaut kam, kas jau sākotnēji izstaro mīlestību pārējiem pēc tās alkstošajiem. Tāpēc bez Radītāja iesaistīšanas starp mums, mēs mīlestību nesasniegsim.
Mīlestība nevar būt vienpusēja. Mīlēt – nozīmē sniegt baudu ar savu attieksmi pret viņu, un tas ir iespējams, ja tikai viņš mīl mani un gūst baudu no manas attieksmes pret viņu. Proti, mīlestība var būt tikai starp cilvēku un Radītāju, tāpēc, ka Radītājs sākotnēji mīl cilvēku. Un mīlestība starp cilvēkiem ir iespējama, ja starp viņiem ir Radītājs. Tāpēc mīlestība pret „mīļoto”, dzīvniekiem, cilvēkiem, bērniem – nav mīlestība, bet gan mūsu attieksmes izpausme pret viņiem. Tāpēc, ka es piepildu cita vēlmi „pēc kaut kā”, bet nepiepildu viņa mīlestību pret mani, tā kā tās nav. Tāpēc mīlestība var būt tikai, ja Radītājs ir mūsos kā mīlestības avots.
Tāpēc Galvojuma (avrut) priekšnosacījums katrā rada pārliecību par Radītāja mīlestības izpausmi un kalpo kā veiksmes atslēga abpusējai mīlestībai, kas apvieno visus. Un tieši tad, kad cilvēkam nekas nav vajadzīgs, viņu var piepildīt ar mīlestību un dot iespēju paust savu mīlestību, kā to dara Radītājs. Un tieši tad, kad cilvēks izjutīs neatkarību un drošību (avrut) par rītdienu, viņam radīsies iespēja attīstīt mīlestību pret savu tuvāko, paust mīlestību pret citu cilvēku.

Avots: http://www.laitman.ru/kabbalah/33.html
no krievu valdoas tulkoja Ilze B.

Komentēt

Modified WP Theme & Icons by N.Design Studio
Ierakstu RSS Komentāru RSS Pieslēgties