No zara – pacelties līdz saknei

Jautājumi un atbildes, No M.Laitmana bloga Komentēt

Jautājums: Kabalas zinātnē pastāv zara un saknes likums. Jebkuru šīs pasaules likumu zinības palīdz mums ikdienas dzīvē. Bet ar ko mums var līdzēt garīgo likumu zināšanas, galvenokārt – zara un saknes likums?
Atbilde: Zara un saknes likums – tas ir pamata un pats svarīgākais likums Kabalas zinātnē. Tas runā par to, ka viss esošais mūsu pasaulē lejupnāk no augšienes virzienā uz leju – vienpusējā, noteiktā secībā.
Rakstīts: „Nav lejā zāles stiebriņa, pār kuru nestāvētu eņģelis augšienē, dzenošais to un pavēlošais augt”. Eņģelis – tas ir spēks. Jebkura darbība, doma, vēlme, notikums, parādība, sākot no elementārajām daļiņām līdz milzīgajām zvaigznēm un veselām galaktikām – viss un visos līmeņos tiek vadīts ar augstāk stāvošo spēku.
Šis spēks sašķeļas un iekļauj sevī lielu daudzumu spēku dažādos nedzīvās, augu, dzīvnieku dabas un cilvēka līmeņos – fizisko un bioloģisko spēku jebkuros līmeņos. Un tas viss nonāk no augšienes.
Tādējādi zara un saknes likums ir ļoti svarīgs. Jo ar Kabalas zinātnes palīdzību, studējot zara un saknes likumu, mēs spēsim pacelties no zariem mūsu pasaulē – līdz saknēm. Mēs sāksim caurredzēt mūsu pasauli un aiz katra objekta saskatīsim spēku, kurš to vada un noved līdz darbībai.
Cilvēks sāks sajust, no kurienes nāk domas, vēlmes, kāpēc negaidīti notiek kaut kāds notikums ar viņu un citiem cilvēkiem. Viņš sāks redzēt, ka pasaulē darbojas spēku tīkls un kādā veidā tas ar savu rotaļu, savām viļņveidīgajām kustībām organizē mums visu notiekošo šeit.
Tādā veidā cilvēks sāk savu sarunu ar šo Augstāko spēku – ar sakni, kura caur saviem īpašajiem spēkiem vada visu mūsu pasauli.
Cilvēks sāk saprast, kur viņš var stāties dialogā ar šiem spēkiem un esošo aiz tiem Radītāju, lai kaut kādā veidā reaģētu, kaut kur līdzdarbotos, mainītu un apzināti iejauktos, – precīzāk sakot, kas atlicis viņam visā šajā spēku tīklā, kuri liek tam rīkoties no ārienes un iekšienes.
Taču mēs to neapzinamies, bet katru mirkli piedalamies kaut kādā tēlojumā, kuru mums sagatavojuši un izveidojuši šie spēki. Man nepieciešams izprast, kur visā šajā ainā es varu rast aktīvu līdzdalību savā dzīvē, – vadīt savu likteni.

Avots: http://www.laitman.ru/kabbalah/4645.html
no krievu valodas tulkoja S. Grammatikopulo

Komentēt

Modified WP Theme & Icons by N.Design Studio
Ierakstu RSS Komentāru RSS Pieslēgties