No kurienes esam nākuši un kurp dodamies

No M.Laitmana bloga Komentēt

Bezgalības pasaule, no kurienes esam nākuši – tā ir vienota vēlme, kurā visi esam savienoti vienā veselumā kā viena organisma šūnas.
Bet šis savienojums, kurš eksistēja līdz mūsu lejup nākšanai šajā pasaulē, tika uzturēts ar Radītāja spēku, kurš apspieda mūs ar savu gaismu un vienoja ar varu.
Bet pēc tam viņš mūs atstāja, “samazināja sevi” un gaisma izzuda – tādā veidā vēlme sāka nolaisties arvien zemāk un zemāk, aizvien vairāk attālināties no gaismas, līdz pilnīgi sašķēlās sīkās daļās. Un tagad katra daļa jūtas atdalīta no pārējām un absolūti nesaistīta ar tām.
Pēc vēl dziļākas krišanas mēs sākam atklāt, ka esam saitīti ar citiem – bet tādā veidā, ka vēlamies viens otru nogalināt vai izmantot.
Tas ir, mūsu saikne negatīva – pretēja tai, kādai jābūt. Pie tādas apziņas mums jānonāk un no šī stāvokļa jāsāk virzīties uz savstarpējo apvienošanos, uz to pašu Bezgalības pasaules Malhut, bet jau ar saviem spēkiem, sagatavojot sevi ar mācību un dažādu darbību palīdzību vēloties virzīties uz priekšu, uz izlaboto stāvokli.
Visa labošanās domāta tam, lai savienotos kopā. Tāpēc rakstīts: “Mīli savu tuvāko kā sevi pašu – tas ir galvenais Toras likums”.
Bet attiecīgi labojot vēlmi – tā piepildīsies ar gaismu. Saskaņā ar īpašību atbilstības likumu: jo vairāk vēlme atklās sevi atdevei, jo vairāk to piepildīs gaisma.
No gaismas puses nav nekādu ierobežojumu – visi ierobežojumi tikai no vēlmes puses.

Avots: http://www.laitman.ru/group/11517.html
no krievu valodas tulkoja S. Grammatikopulo

Komentēt

Modified WP Theme & Icons by N.Design Studio
Ierakstu RSS Komentāru RSS Pieslēgties