Nesatricināma pamata meklējumos

No M.Laitmana bloga Komentēt

Kas ir Radītājs? Radītājs – tā ir mana iekšējā augstākās pakāpes, pacelta stāvokļa sajūta tādā veidā, kādā esmu spējīgs to iedomāties.
Katru reizi, kad mainos, es citā veidā iztēlojos Radītāju. Tādēļ Viņš tiek dēvēts Bo-re (atnāc un ieraugi). Mums jāsaprot, ka šeit nav nekā absolūta un nemainīga. Viss atkarīgs no izpratnes un cilvēka uztveres. Realitātē nav mūžīgu un nemainīgu patiesību – tā pastāvīgi mainās un mums jābūt tam gataviem. Tas, kas bija melns, kļūs balts un otrādi! Mainīsies attieksme, novērtējums un skats uz lietām. Mums šķiet, ka rodas kaut kāda nestabila sistēma, kurai nav pamata. Bet no otras puses, tieši tas dod mums jaunu un pilnīgi unikālu pamatu, kurš tiek dēvēts – ticība augstāk par zinībām.
Proti, nav iespējams egoistiskajās vēlmēs saņemt jebkādas stabilas zinības kā dzelzs likumu, kurš nekad nemainīsies.
Un tas virza cilvēku uz priekšu un liek meklēt kaut kādu cietu pamatu! Bet cietais pamats sāk atklāties tikai garīgajā, tieši ticībā – tas ir, atdeves spēkā, nevis saņemšanas spēkā. Tādos faktos, kas atrodas augstāk par manu prātu un jūtām – atdeves pakāpē, Binā. Un tur pēkšņi noskaidrojas, ka nav lietu, kuras pretrunīgi noraida viena otru.
Viss kļūst par viena pilnīga veseluma daļām: gan Faraons, Radītājs, gan cilvēks un čūska, – savienojoties un papildinot viens otru. Šī pilnība tad arī atklājas cilvēkam kā ciets, nesatricināms pamats visām viņa darbībām.

Avots: http://www.laitman.ru/edinstvennost-tvorca/11824.html
no krievu valodas tulkoja S. Grammatikopulo

Komentēt

Modified WP Theme & Icons by N.Design Studio
Ierakstu RSS Komentāru RSS Pieslēgties