Nenomirt – bet piedzimt!

No M.Laitmana bloga Komentēt

Zoar, nodaļa “Haei Sara”, 172.p.: “Un izvietoja viņš kamieļus ārpus pilsētas pie ūdens akas.
“Ārpus pilsētas” – kapos. “Pie ūdens akas” – tie, kuri iet pa priekšu atdzimšanai no mirušajiem kapos.
Tie ir Toras atbalstītāji un ziedojumu devēji. Jo kad cilvēks nonāk kapā, par ko jautā viņam sākumā?
Vai viņš ir atlicinājis laiku Torai, par to sacīts: “Un tiks nostiprināti tavi laiki”. Vēl vairāk, par viņa iznākšanu nav šaubu, lai atdzīvinātu viņu pirmo.
Jautājums: Kā cilvēkam palīdz kapā tas, ka viņš nodarbojās ar Toru?
Atbilde: Viņš nodarbojās ar Toru un pateicoties tam sasniedza tādu stāvokli, kad “nomira” savā iepriekšējā pakāpē un “nonāca kapā”, bet tagad viņš atjaunojas un saņem jaunu iemiesojumu dzimstot jaunā pakāpē.
Vēlme baudīt atradās embrija stadijā (ibur), bet kad pabeidza to, jāpiedzimst. Tāpēc iepriekšējais stāvoklis tiek dēvēts par “kapu”.
Tas pats mātes klēpis, kurā bija ietverta visa viņa dzīve, visa viņa pasaule, kuru viņš redzēja no malas līdz malai un kurā auga, tagad pārvēršas par viņa kapu.
Egoistiskai vēlmei, kuru viņš atceļ un nespēj kopā ar to strādāt, jāpāriet jaunā stāvoklī.
Un tāpēc viņam tiek jautāts: “Vai tu nodarbojies ar Toru? Vai vēlējies, lai uz tevi iedarbojas gaisma?” Tūlīt tu atklāsi jaunu stāvokli.
Tam dotas tev visas tavas pūles, kuras ieguldīji visos garīgās attīstības gados mātes dzemdē, bet tagad tā partop par tavu kapu, un no tās tu dzimsti ar jaunu vēlmi.
Bet kā vēl mēs varam nonākt līdz jaunam pakāpienam? Kāpēc mēs tos nepārlecam? Tāpēc, ka iepriekšējā pakāpē mums jāuzkrāj vēlmes, kurās spēsim izprast un atklāt jaunu pakāpienu.
Jauns pakāpiens nenonāk no augšas jau gatavā veidā. Tās pašas vēlmes, kurās atrados iepriekš un ar kurām strādāju, tās tad arī pārtop jaunā pakāpienā, pilnveidojas.

Avots: http://www.laitman.ru/duhovnaya-rabota/11138.html
no krievu valodas tulkoja S. Grammatikopulo

Komentēt

Modified WP Theme & Icons by N.Design Studio
Ierakstu RSS Komentāru RSS Pieslēgties