Nekrustojošās telpas realitātes

Jautājumi un atbildes, Lasītava, No M.Laitmana bloga Komentēt

Jautājums: Fiziķi apgalvo, ka mēs uztveram tikai mazu daļu no visa esošā Visumā. Ar ko atšķiras mums neuztveramās mūsu realitātes daļas no garīgās telpas?
Atbilde: Mēs varam uzcelt iekārtas un uztvert visu, ko neuztveram ar mūsu ķermeņa maņu orgāniem. Ar ierīču palīdzību mēs paplašinam savus sajūtu orgānus.
Bet rezultātā visa informācija, kuru atklāj ierīces, jebkurā gadījumā nonāk pie manis, caur maniem maņu orgāniem un manī iekšēji rodas tādi signāli, kurus es varu uztvert.
Mēs sajūtam dabu vēlmē saņemt egoistiskā veidā, jo savā iekšienē esam egoisti.
Tādējādi, lai cik jaunu dabas parādību mēs atklātu, mēs neatklāsim garīgo. Mēs vienkārši arvien vairāk atklājam mūsu materiālo pasauli.
Garīgais atklājas, kad mainām apkārt mums esošā (dabas) sajūtu metodi no saņemšanas uz atdevi, mainām savu uztveri uz altruistisko.
Tādai uztverei nepieciešama jauna metodika attieksmē pret pasauli, tās sajušanā “ārpus sevis”, bet “ne sevī”.
Tāpēc arī rodas pilnīgi cita zinātne par pasauli – Kabala, to zinātņu vietā, kuras pēta dabu ar mūsu egoistisko izpratni.
Lai kā mēs pētītu dabu ar savu egoistisko vēlmi, mēs neatklāsim garīgo. Tāpēc parastā zinātne atrodas krīzē. Bet ko vēl tā spēj mums dot?
Cilvēki jūt pārsātinājumu ar materiālo,… tāpēc, ka tas nepiesātina. Un no tā viņos rodas jautājums – kurp tad virzīties tālāk?
Vienīgā izeja – pāriet pie citādas savas vēlmes izmantošanas.

Avots: http://www.laitman.ru/kabbalah-science/5527.html
no krievu valodas tulkoja S. Grammatikopulo

Komentēt

Modified WP Theme & Icons by N.Design Studio
Ierakstu RSS Komentāru RSS Pieslēgties