Nav problēmu uz Zemes

No M.Laitmana bloga Komentēt

Dažreiz nodarbību laikā cilvēku pārņem domas par visdažādākajām sadzīves problēmām, tā it kā tieši tobrīd viņam tās būtu jāatrisina.
Ar vārdu „sadzīves” jāsaprot viss, kas attiecas uz mūsu pasauli. „Sadzīves” traucējumi, proti, visa mūsu pasaule – ir tie apstākļi, no kuriem mums ir jāpaceļas garīgajā.
Ja nebūtu šo problēmu un grūtību, kurās atklājas šī pasaule, mums nebūtu pār ko pacelties.
Jo, kas gan ir tavs darbs, banka, supermārkets, problēmas ar veselību, bērniem, sievu un citas?
Tās nav mākslīgi radītas šīs pasaules problēmas, bet garīgie pakāpieni, kas nolaidušies lejā un stāv tavā priekšā kā pretstats.
Šo pretējo formu tu sauc par „banku”, „supermārketu”, „veselību”, „ģimeni”, „darbu” un tā tālāk.
Patiesībā augstākais pakāpiens tev rada apstākļus, no kuriem tev sevi ir jāiestumj garīgajā, izspiežoties kā caur biezu filtru, izejot cauri sietam, – tā būs tava piepūle.
Tu redzi, ka to nespēj, ka tev nepieciešama gaisma, kas atgriež pie avota. Šos visus apstākļus mums rada augstāks pakāpiens.
Un tāpēc tieši tad, kad cilvēks saprot, ka viņam ir smagi, ka viņš ir kurls un nevēlas garīgumu, viņam ir tikai jānošķir savs pašreizējais dzīvnieciskais stāvoklis (šī pasaule) un punkts sirdī, ko šī pasaule ir savažojusi un paslēpusi.
Viņam tas ir jāizvelk no visas šīs zemes problēmu un domu kaudzes un jāpaceļ virs tās.
Ja cilvēks saņem sevi rokās un uzstājīgi turpina lasīt un lasīt grāmatu Zoar, – tās neskaidrība, miglainība un samudžinājums izzūd.
Gaisma strādā pie viņa. „Ko nepaveic prāts – to paveic laiks”. Tajā ir Zoar īpašais spēks. Jādod tikai tam iespēja brīvi plūst caur tevi.
Es sāku lasīt kādu teksta rindkopu no grāmatas Zoar – un pat nevēlos atcerēties, kas bija iepriekšējā. Es to izlasīju – un viss.
Bet, kamēr es to lasu, es gribu to uzņemt sevī visu pilnībā, pilnībā uzņemt, lai tas piepilda visas manas šūnas. Tādas ir manas cerības.

Avots: http://www.laitman.ru/duhovnaya-rabota/7722.html
no krievu valodas tulkoja Ilze B.

Komentēt

Modified WP Theme & Icons by N.Design Studio
Ierakstu RSS Komentāru RSS Pieslēgties