Nākotnes sabiedrība: kur novirzīt pārpalikumu?

Krīze, No M.Laitmana bloga Komentēt

Jautājums: Skaidrojot labošanās principus, jūs sacījāt, ka ražošanas vietā paliek tikai nepieciešamais eksistencei, bet pārpalikums pāriet uz kopējo kasi, kura pieder visiem cilvēkiem. Šajā kasē uzkrāsies milzīgi līdzekļi. Ko ar tiem iesākt?
Atbilde: Ar tādu pieeju pasaule iegūst līdzsvaru ar dabu, jo nepatērē no tās vairāk par pieprasīto nepieciešamību. Bet visu pārējo cilvēki piepildīs ar garīgo. Tas nozīmē, ka cilvēkam ir brīvais laiks, laba alga, automašīna ceļošanai utt. Bet viņš atrodas tādās attiecībās ar citiem cilvēkiem un vispārējo dabu – nedzīvo, augu un dzīvnieku pasauli, ka nepārkāpj ekoloģisko līdzsvaru. Jo arī attiecībā pret cilvēkiem tu patērē tikai to, kas tev nepieciešams normālai dzīvei un saskaņā ar visu dabu tā rīkojas visa cilvēce..
Līdzsvars būtībā ir galvenais parametrs – tas ir mēraparāts. Ja tu atrodies līdzsvarā ar dabu, tad nav ekoloģisko anomāliju un problēmu ar veselību, kuras nonāk līdz mums no iekšienes, tas ir, no dzīvnieku līmeņa vai no ārienes. Tev tāpat nav īpašu pārpalikumu, jo pēc tam, kad visi cilvēki sasnieguši līdzsvara stāvokli, tie neatliek. Ja visi patērē tikai dienišķo, tad kādēļ strādāt 20 stundas diennaktī piesārņojot dabu un nezinot, ko darīt ar pārpalikumu? Kāda iemesla dēļ tas būtu nepieciešams?
Visi dzīvos šajā dzīvē kā taisnie cilvēki, kuri neko nevēlas priekš sevis. Ja man ir viss dienišķais un prāts aizņemts ar garīgo, tad es atrodos garīgajā un to baudu. Vai tad man jāgūst bauda no tā, ka man sagādāts pusdienām 20 kg gaļas? Pārpalikums nepieciešams, līdz nepiepildīsim ar dienišķo visus. Un ja visi jau nodrošināti ar nepieciešamo līmeni, tad vairāk no dabas mums nekas nav nepieciešams. Kad visa cilvēce savienojas kā viens cilvēks, tad tā darbojas saskaņā ar dabu tikai dienišķā ietvaros.
Tā rīkojas kabalists: viņš patērē nepieciešamo fiziskajai dzīvei, bet visu pārējo velta garīgajam darbam. Jo tikai tas viņu piepilda. Mēs strādāsim 8 – 10 stundas dienā tikai līdz tam brīdim, kamēr pasaulē būs trūkumcietēji. Bet ja to nav, tad nav nepieciešams. Cik daudz tad katrs strādās? – Tik daudz, cik strādā visi saskaņā ar nepieciešamību.
Bet kā tiks noteikta nepieciešamība? Cilvēks to noteiks izejot no līdzsvara sajūtas. Saskaņā ar to viss pasaulē nokārtosies, ieskaitot iedzīvotāju skaitu. Mēs vienkārši nesaprotam, ko nozīmē līdzsvars, kad “zirgs” (radījums) virzās kopā ar “jātnieku” (Radītāju). Tad starp viņiem nav spriedzes, atsķirības un Radītājs ietērpjas visos līmeņos: nedzīvais, augu, dzīvnieku un cilvēka.

Avots: http://www.laitman.ru/crisis/3495.html
no krievu valodas tulkoja S. Grammatikopulo

Komentēt

Modified WP Theme & Icons by N.Design Studio
Ierakstu RSS Komentāru RSS Pieslēgties