Muļķi un gudrie

No M.Laitmana bloga Komentēt

Zoar, nodaļa Baalotha, 62.p.: Un līdzīgi tam – Tora. Tai ir forma (guf) un tie ir Toras baušļi, dēvēti par Toras formām. Un šī forma ietērpta drānās – šīs pasaules stāstos.
Muļķi neredz neko pasaulē, izņemot ietērpus, – Toras stāstus. Un nezina vairāk un neiedziļinās tajā, kas atrodas zem šī ietērpa.
Bet gudrie, kuri kalpo augstākajam Ķēniņam, tie, kuri stāvēja Sinaja kalna pakājē, – redz neko citu kā slēptu Torā dvēseli, kas ir visa pamats, īsto Toru.
Un nākotnē sasniegs Toras dvēseles iekšējā satura redzējumu.
Runa iet par notiekošo cilvēka iekšienē. Tie esam mēs – muļķi un mēs – gudrie, un viss atkarīgs no tā, kādā stāvoklī atrodamies. Mūsos atklājas lielāks avijut (vēlmes raupjums) – un mēs krītam.
Ja spējam tikt galā ar šo atklājušos avijut izbūvējot virs tā ekrānu, – tas nozīmē, ka kļūstam smalkāki, vairāk laboti un varam sasniegt dziļumus.
Tāpat arī mūsu pasaulē: ir cilvēki muļķi un ir gudrie. Ko nozīmē muļki? Viņu vēlme baudīt – maza, tāpēc viņi nav attīstījušies un tāpēc neiekļūst Toras „ķermenī” (guf), viņiem ir pietiekoši ietērpu – šīs pasaules stāstu.
Viņu vēlme nepieprasa, neuzliek par pienākumu, nepiespiež atklāt vēstījuma iekšējo būtību. Ja vēlme cilvēkos aug, viņi sāk prasīt vairāk.
Kad vēlme katrā cilvēkā sāk sevi paust kā globālās vēlmes daļa, proti, atklājas saiknes sistēma starp mums, mēs sākam uzdot sev jautājumus par mūsu dzīves mērķi, par mūsu misiju.
Mēs varam jau apgūt, saprast, ieraudzīt, ka visi esam atkarīgi viens no otra un mums jāapvienojas kopā.
Viss atkarīgs no vēlmes dziļuma baudīt, kura atklājas mūsu iekšienē, mūsu ego. Ar tā palīdzību mēs pārejam no ārējiem ietērpiem uz daudz dziļāku Toras iekšējo saturu.
Tāpēc cilvēkam jātiecas pēc iespējas vairāk piespiest sevi savienoties ar citiem. Tad ar grupas palīdzību viņš saņems lielāku gaismas spēku, kurš atgriež pie avota.
Atbilstoši tam viņam atklāsies daudz primitīvāka vēlme baudīt, viņš varēs tajā iekļūt un aiz ietērpiem atklāt iekšējo būtību.
Ikvienā no mums ir gan muļķi, gan gudrie. Tāpēc jāseko tam, lai būtu spēks nodarboties ar pašiem dziļākajiem vēlmes baudīt slāņiem.
Jo Toras atklāšana notiek izlabotajā vēlmē baudīt, atbilstoši tās spēkam un raupjumam.
Tad vēlmes „avijut” (raupjums) pārtop par „zakut” (tīrību, smalkumu).

Avots: http://www.laitman.ru/kabbalah-religion/10261.html
no krievu valodas tulkoja S. Grammatikopulo

Komentēt

Modified WP Theme & Icons by N.Design Studio
Ierakstu RSS Komentāru RSS Pieslēgties