Milestība ir likums.

Jautājumi un atbildes, No M.Laitmana bloga Komentēt

Jautājums: Ka mīlestība starp cilvēkiem var būt likums? Jo mīlestība taču attiecās uz cilvēka jūtām…

Atbilde: Vēlēšanās ir materiāls no kā veidots radījums. Vēlēšanas ir spēks, pievilkšanās un atgrūšanās spēks. Ir skaidri likumi – mēs pat negribot tos ievērojam. Bet tāpat ir likumi, kurus mēs vēl neesam atklājuši – un tāpēc pagaidām tie netiek pildīti. Bet ja viņi noskaidrojās, tad mums būt vēlams pēc iespējas ātrāk tos izzināt un ievērot.
Ko mūsu pasaulē sauc par „mīlestību”? Kaut kas manī izraisa iespējamas baudas sajūtas un es pēc tā tiecos – pie gaismas dzirksteles. Es gribu pietuvoties šai gaismai un saplūst ar to, lai tā mani piepildītu. Tā var būt bauda no ēdiena, seksa, ģimenes, naudas, varas, zināšanām. Bet ar ko es to saistu? – Ar to pašu baudas dzirksteli, kas ietilpst manā vēlmē baudīt. Tā tiek uzskatīta par „mīlestību” mūsu pasaulē.
Bet mīlestība pret tuvāko – tā nenozīmē, ka man patīk viņa vizuālais tēls, raksturs, stāvoklis sabiedrībā, no kā es gūstu baudu. Lai gan šādā veidā tiek saprasta mīlestība pret tuvāko mūsu pasaulē. Bet tā nav mīlestība pret viņu, bet gan aizraušanās ar to, kas Tevi piepilda un sniedz baudu.
Patiesa mīlestība nozīmē to, ka Tu piepildi otra cilvēka vēlēšanās gluži tāpat kā savējās. Tas nozīmē, ka Tu mīli tuvāko, nevis sevi.
Es strādāju ar viņa vēlmēm, piepildu to un to sauc par mīlestību pret tuvāko.

Avots: http://www.laitman.ru/kabbalah/3752.html
no krievu valodas tulkojusi D. Drela

Komentēt

Modified WP Theme & Icons by N.Design Studio
Ierakstu RSS Komentāru RSS Pieslēgties