Mēs paši nezinām, cik daudz darām

Krīze, No M.Laitmana bloga Komentēt

Mūsu pasaule kā vienots garīgais ķermenis attīstās un iet pa labošanās ceļu 6000 gadus, kas iedalās uz 3 periodos – katrs pa 2000 gadu, sākot no pirmā cilvēka – Ādama.
No sākuma atklājas plānākais slānis (kelim), egoistiski vājākās vēlēšanās (HABAD), pēc tam vidējais, kas balstās uz vēlēšanās spēku (HAGAD), bet pēdējos 2000 gados – visegoistiskākās vēlēšanās (NEHI).

Plānais slānis (kelim) raksturīgs ļoti augstām dvēselēm – sentēviem, Izraēļa tautai, kas nākusi no Ēģiptes (G”E) – taču viņu vēlmēm pietrūka dziļuma, tāpēc īstus gudrības un gaismas (hohma) dziļumus viņi nespēja atklāt.
Savukārt mēs pēdējos 2000 gadus atrodamies izstumtībā (no atdeves un mīlestības īpašībām egoismā) un nonākam pie atbrīvošanās (no egoisma pār mums), kas mūsdienās aktīvi attīstās.
Sanāk tā, ka mūsu egoistiskās vēlmes (kelim NEHI) var pievilkt vienā sistēmā VIENOTĀ ĀDAMA DVĒSELE visstiprāko svēto gaismu, neskatoties uz to, ka mūsu prāts un sajūtas ir ļoti aprobežoti.
Bet kad mēs mazliet piepūlamies mūsu zemās pakāpes labošanā, mēs piesaistām milzīgu gaismu augstākajā kelim HABAD, un tur notiek lielas izmaiņas – tā darbojas Ādama dvēseļu sistēma pēc gaismas un kelim pretējās atbilstības likuma.
Veicot lielas izmaiņas dvēseļu sistēmā, mēs to paši nezinām – un nesaprotam, ko darām.
Gluži kā mazulis, kas tikko pasmaidījis vai salicis kopā divus klucīšus, bet pieaugušie bērna vecāki ir laimīgi par viņa mazajiem panākumiem.
Tāpēc, no vienas puses, mēs nezinām, kādu gaismu piesaistām augstākajās dvēselēs – tas atklāsies tikai pārmaiņu beigās, kad visi sāks sajust šo gaismu.
Mūsu dvēseles ir pašas egoistiskākās, pašas sliktākās – un tāpēc ar savu labošanos mēs piesaistām pasaulei pašu stiprāko, nekad agrāk tajā nebijušo Hohmas gaismu.
Tāpēc to sauc par atbrīvošanos – un tieši mēs ar savu vienkāršo un pat nenozīmīgo darbu īstenojam to un padarām šo sistēmu dzīvu!
Viss noietais ceļš, visa vēsture, izcilie pagātnes kabalisti – bija tikai sagatavošanās tam pārmaiņu darbam, kas mums tagad šeit jāveic.

Avots: http://www.laitman.ru/crisis/5157.html
no krievu valodas tulkoja Ilze B.

Komentēt

Modified WP Theme & Icons by N.Design Studio
Ierakstu RSS Komentāru RSS Pieslēgties