Man ir viss, tomēr es ciešu

Jautājumi un atbildes, No M.Laitmana bloga Komentēt

Jautājums: Kas jādara cilvēkam, ja viņš vēlas tapt pestīts vēl šajā dzīvē? Ja visu laiku viņš domāja tikai par sevi, bet tagad vajadzēs saistīties ar citiem vienotā darbībā. Vai par nolūku derēs sevis glābšanas apņemšanās?
Atbilde: Jā, ar to pietiek. Sākumā cilvēkā rodas jautājums: „Kāda ir manas dzīves jēga?”. To vaicājot ir svarīgi, ko tieši viņš domā. Varbūt cilvēks slikti iekārtojies dzīvē, piemēram, atlaists no darba, sasirdzis, radušās citas problēmas. Bet varbūt viņam ir viss, bet tomēr viņš jūt sevī tukšumu, un nekas nespēj viņu aizraut un piepildīt, – viss ir tukšs un bezjēdzīgs…
Ir cilvēki, kam materiālā dzīvē klājas slikti – tā ir cilvēces daļa, kas atrodas piramīdas apakšējā daļā. Viņiem jāsniedz risinājums kā piepildīt savu materiālo dzīvi.
Tomēr ir cilvēki, kas jūtas slikti nevis no trūkuma materiālajā sfērā. Iemesls tam ir jauna – nemateriāla vēlme. Cilvēkā top punkts sirdī, dzimst būtiski atšķirīga vēlme. Par tādiem Kabalā sacīts: raugi, tu šajā pasaulē nespēj būt laimīgs; atklāj augstāko pasauli un pārliecinies, cik tā ir lieliska, cik Radītājs ir brīnišķīgs. Un tad cilvēkam vairs nav citas izvēles.

Avots: http://www.laitman.ru/kabbalah/4621.html
no krievu valodas tulkoja Leins

Komentēt

Modified WP Theme & Icons by N.Design Studio
Ierakstu RSS Komentāru RSS Pieslēgties