Laikā, kad satumsīs nakts

No M.Laitmana bloga Komentēt

Zoar, nodaļa Mecor, 6.p.: Laikā, kad satumsīs nakts un tiek aizsprostoti vārti – mostas dižā bezdibeņa Nukva un daži kaitnieku pulki atrodas pasaulē.
Tas ir cilvēka iekšējais stāvoklis, kurš var iestāties arī saulainā dienas vidū, bet cilvēks jutīsies kā naktī, tumsā, ļauno spēku varā.
Bet vismaz viņš apzināsies, ka tā ir nakts, tumsa un ļaunuma vara. Jo reizēm viņš domā, ka viss ir labi un viņu sagaida veiksme.
Tad uzsūta Radītājs miegu visiem cilvēkiem pasaulē (cilvēka iekšienē) un uzsūta miegu pat visiem tiem, kuros ir dzīvības atmoda, – tas ir, uz taisnajiem (manī).
Visas tās domas un vēlmes, ar kurām kādreiz savienojos ar citiem, tiecos atklāt Radītāju, vēloties, lai mani izlabotu no augšienes, – arī dziest, izsīkst manī un izzūd.
Un gari klejo pa pasauli vēstot cilvēkiem viņu sapņos par lietām daļēji maldīgām, daļēji patiesām. Un cilvēki pārņemti ar savu sapni.
Ja tie būtu tīri meli, būtu iespējams tos uzreiz atklāt. Zināms pat no kabalas zinātnes, ka, ja cilvēks vēlas pasniegt melus kā patiesību, viņam sākumā jāpasaka kaut kas patiess, bet tikai pēc tam viņš var samelot.Tad viņam noticēs.
Zoar, nodaļa Mecor, 7.p.: Bet kad atmostas ziemeļu vējš un pārdalās nakts – uzplaiksnī liesma zibsnot no apakšas gaiļa spārnus un tas lūdz. Un Radītājs ienāk paradīzes dārzā, lai izklaidētos ar taisnajiem.
„Gailis” mūsu iekšienē nozīmē pārvarēšanas spēku, ar kuru cilvēks strādā naktī pirms rītausmas.
Vārdam „gailis” ivritā ir tāda pati skaitliskā nozīme (gematrija) kā arī vārdam „vīrietis”.
Un tad aicinājums nāk un izplatās, un visi cilvēki (manī) atmostas savā guļas vietā un tie, kuros atmostas dzīvība, ceļas no savas gultas uz viņu Kunga darbu un nodarbojas ar Toru, un Radītāja slavināšanu, līdz iestājas rīts.
Tā cilvēks sajūt visu notiekošo viņā.

Avots: http://www.laitman.ru/ezhednevny-urok/9620.html
no krievu valodas tulkoja S. Grammatikopulo

Komentēt

Modified WP Theme & Icons by N.Design Studio
Ierakstu RSS Komentāru RSS Pieslēgties