Krīze – mūsu labumam!

Krīze Komentēt

Globalizācija, kuras izpausmes mēs šodien vērojam praktiski visās mūsu dzīves jomās, ir jauna saziņas līmeņa atklāšana starp mums. Un kaut gan tai jābūt lietderīgai, mēs redzam, ka tā nes arvien vairāk problēmu.
Kāpēc tā notiek? Tāpēc, ka globālo integrālo sistēmu mēs izmantojam gluži otrādi – lai „iegāztu” viens otru, tā vietā, lai mācītos strādāt, dzīvot un vienkārši būt kopā. Mēs vienmēr mēģinam pievarēt viens otru, pazemot, pārcenst citus.
Un pat ja mēs gribētu saglabāt pareizos savstarpējos sakarus: tirdzniecību pēc principa „tu – man, es – tev” – šodien tas jebkurā gadījumā mūs novestu pie krīzes. Pat ja nemānītu viens otru un turpinātu godīgu komerciju. Tāpēc, ka šodien mēs esam viens ar otru savstarpēji saistīti kā viens ķermenis. Šajos apstākļos veltīgi būt egoistiski godīgam, veltīgi radīt pasaules valdību vai pasaules banku, meklēt kopējo regulētāju.
Politiskie un ekonomiskie pasaules vadītāji vēlas vienoties savstarpējā 20 vadošo valstu saietā par kopējo pasaules vadību. Bet tas mums nepalīdzēs iziet no krīzes, jo mēs atrodamies pretestībā ar dabu, ar tās vispārējo savstarpējās saistības likumu.
Tas nozīmē, ka sabiedriskajām attiecībām jau jābūt noteiktām ne tikai ar līgumiem un godīgumu, bet ar kopējo saistību starp visiem. Un tāpēc, jebkuru aprēķinu pamatā jābūt tuvākā iekļaušanai aprēķinā, kā sevis paša.
Bet ja mēs mēģināsim arī turpmāk veidot savstarpējās attiecības pēc egoistiskiem likumiem, pat pašiem skaidrākajiem un godīgākajiem, pēc principa „mans – mans, tavs – tavs”, sistēma nedarbosies, un mēs nepārtraukti izraisīsim krīzi pēc krīzes, kamēr neapzināsimies, ko nevajag darīt.
Kabala piedāvā jau tagad apzināt cilvēci kā vienotu organismu un mācīties, kā pareizi izturēties mūsu jaunajā stāvoklī. Pat ja sākumā mēs neko neizmainīsim mūsu savstarpējās attiecībās, bet tikai nodarbosimies ar saskarsmes apgūšanas likumiem un to izkārtojumu vienotā organismā, – jau ar šo vien mēs pārstāsim būt pretēji dabai.
Vispraktiskākais krīzes risinājums – izzināt tās patieso cēloni. Tas ir, iemācīties dzīvot integrālā sabiedrībā, kurā katra pašlabums ir atkarīgs no ikviena. Šo dabas likumu mums jāliek apgūt arī saviem bērniem.

Avots: http://kabmir.com/mirovoj_krizis/krizis_dlja_nashego_blaga.html
Autors: Mihaels Laitmans

Komentēt

Modified WP Theme & Icons by N.Design Studio
Ierakstu RSS Komentāru RSS Pieslēgties