Kāpēc mēs redzam mūsu pasauli?

Jautājumi un atbildes, No M.Laitmana bloga Komentēt

Jautājums: Kā mums sākt sajust objektīvo realitāti?
Atbilde: Mēs it kā redzam objektīvo realitāti, kura it kā nav atkarīga no mūsu uztveres, dzīvības un nāves. Mēs pieņemam vērojamo pasauli kā pastāvīgu, eksistējošu ārpus mums, neatkarīgi no mums, atrodamies mēs tajā vai nē.
Mēs klāstām: līdz brīdim, kad izveidojās zemeslode un uz Zemes radās cilvēks, pagājuši 10 miljardi gadu no Lielā sprādziena momenta – punkta rašanās, pateicoties kuram attīstījās mūsu pasaule, radās laiks, izplatījums u.c. Mēs sakām – „mērojot laika asi”, kura it kā eksistēja līdz tam brīdim, kad cilvēks to sāka sajust un runāt par to.
Tāpat mēs runājam par mūsu vēsturi, ka pastāvējusi Senā Bābele, iziešana no Ēģiptes un visi notikumi, kuri bija norisinājušies. Un šodien pievēršoties pagātnei, mēs sakām, ka bija Bāls Sulams, uzrakstīja mums grāmatas un mēs „šodien” tās lasām. Pat dotajā brīdī es runāju par to, ka dienu no dienas turpinās vēsturiskais attīstības process.
Atrodoties vēl pagaidām „nedzīvās garīgās būtnes” līmenī, es nespēju iztēloties, ka tas viss eksistē tikai mana ķermeņa orgānu sajūtās.
Šobrīd cilvēks vēl nav ieguvis garīgā laika sajūtu, viņš piesaistīts zemes ass laikam – un saskaņā ar to viņš runās, rakstīs un domās. Garīgais laiks (darbību secība) sākas no brīža, kad sevi sajūtam Radītāja/ Dabas spēku tīklā, kur viss tiek noteikts tikai ar tavu un šī spēku tīkla mijiedarbības pakāpi.

Avots:http://www.laitman.ru/vospriyatie-realnosti/4770.html
no krievu valodas tulkoja S. Grammatikopulo

Komentēt

Modified WP Theme & Icons by N.Design Studio
Ierakstu RSS Komentāru RSS Pieslēgties