Kā nopelnīt iztiku?

Jautājumi un atbildes, Krīze, No M.Laitmana bloga Komentēt

Jautājums: Cilvēks no rīta ceļas, iet uz darbu un viņam atliek tikai dažas stundas, kuras viņš var veltīt M.Laitmansģimenei. Viņš saka: ”Es strādāju, esmu likuma paklausīgs pilsonis…” Kas tad vēl ietilpst „labā attieksmē pret citiem”.
Atbilde: Jābūt kopības sajūtai, pateicoties kurai mēs sasniegsim kaut ko augstāku. Bet pirmkārt, cilvēkam ir jāsaprot, ka tikai atbilstoši viņa iekšējam godīgumam, viņš nopelnīs iztiku. Tas nav vienkārši un mums nāksies to atklāt. Mēs nonāksim līdz tādam stāvoklim, ka mums nebūs ko ēst, un cilvēki sapratīs, ka pārtikas esība nav atkarīga no ražas, bet gan no attieksmes. Var nonākt līdz stāvoklim  kad tu dosi zemei visu nepieciešamo, bet nepareizi attieksies pret cilvēkiem, kuru labā vēlies to izdarīt un tu nesaņemsi no zemes nevienu zirnīti, nevienu tomātu, neko.
Par šo var uzņemt filmu. Cilvēks iestādīja tomātu lauku, bet lai kā viņš pūlētos, uz lauka nekas neaug, izņemot zaļus krūmus – līdz tam laikam, kamēr viņš neizmainīs savu attieksmi, jo tagad mums jāmaina daba, un ne vairs dzīvnieku, augu vai nedzīvajā līmenī, bet gan cilvēka līmenī. Nav nekā pārsteidzoša, ka runāju par to, tas ir likumsakarīgi, jo cilvēks šodien ļoti slikti iedarbojas uz dabu, kura pakļauta viņa ietekmei.
Mēs nonāksim līdz stāvoklim, kad cilvēki sajutīs: tu neizmanto pareizo nodomu – neko nesaņem, bet līdzko nodoms veidojas – tu saņem svētību. To sauc par atklāsmi, bet kādu ciešanu, mācību ceļā mēs līdz tā nonāksim! Un tas tā patiešām notiks, mēs redzēsim, kā izmantojot dažādas sistēmas  pati daba piespiedīs mūs sēdēt un mācīties veidot pareizos nodomus, pareizo attieksmi. Caur lielām ciešanām, nekārtībām, slimībām un sajukumu mēs uzzināsim, ka mums ir jāapgūst tikai pareizais NODOMS.

no krievu valodas tulkojis M.Zaķis
Avots: http://www.laitman.ru/crisis/3481.html

Komentēt

Modified WP Theme & Icons by N.Design Studio
Ierakstu RSS Komentāru RSS Pieslēgties