Kā Mihaels Laitmans kļuva par vērienīgu kabalas izplatītāju…

No M.Laitmana bloga Komentēt

Šī ir vēl viena no publikācijām kongresa darbības laikā lielākajā no Izraēlas portāliem walla.co.il:
Publikācijas tulkojums (no krievu valodas tulkojusi S.Grammatikopulo):
Kā Ravs Mihaels Laitmans kļuva par vērienīgu kabalas izplatītāju un vienu no izcilākajiem Izraēlas new-age parstāvjiem pasaulē?
Vai kaut kur eksistē tādi vājprātīgie, kuri mostas katru nakti, lai trijos no rīta studētu kabalu? Noskaidrojas, ka ir un ne mazums, un starp viņiem arī daži izraēliešu bohēmas pārstāvji, kuri sanāk kopā sava skolotāja Mihaela Laitmana mācību centrā.
Iepriekš Mihaels Laitmans darbojies kā zinātniskais darbinieks, zinātnieks, filozofs un pat strādājis par mehāniķi kara lidmašīnu apkalpē. Bet viņa nerimstošā dvēsele nespēja rast mieru. 70. gadu beigās Bnei-Brakas nomalē vientuļā mājā sēdēja gudrie un apguva kabalu. Vienā no vakariem ienāca Mihaels Laitmans un palūdza atļauju pievienoties viņu studijām. Šo grupu vadīja pazīstamais kabalists, ravs Baruhs Šaloms Ašlags. Pēc neilga laika Mihaels Laitmans kļuva par rava Baruha personīgo palīgu un iemantoja uzticību tuvāk iepazīt kabalista ikdienu un garīgo dzīvi.
Pēc sava skolotāja nāves 1991.gadā, Mihaels Laitmans ar visu savu enerģiju uzņemas kabalas pasniedzēja misiju. Viņš pasniedz kabalu, izmantojot prātu un loģiku, kā zinātni, new-age un filozofiju. “Vienkārša” cilvēka uztverē, kurš atrodas krīzē gadiem mainot vienus principus pret citiem, neskatoties uz visiem zinātniskajiem sasniegumiem, pasaules aina kļūst arvien neskaidrāka. Pretstatā tam kabalistiskās zināšanas nonāk slēptajos maņu orgānos. Kabalists – pēc būtības ir cilvēks, kurš atklājis savas eksistences jēgu un tāpēc spēj atbildēt visiem citiem uz tiem jautājumiem, no kuriem neviens nespēj justies brīvs. Mihaels Laitmans iegulda milzīgus spēkus kabalas izplatīšanā. Sekojot šim mērķim, sava skolotāja vārdā viņš dibināja organizāciju ar nosaukumu “Bnei Baruh”, kuras darbība veltīta milzīgajai kabalistisko zināšanu skaidrošanas sistēmai, ietverošajai sevī televīzijas translācijas, Internet-saitu, kurš tulkots 30 pasaules valodās, grāmatu izdevniecību un pat kinofilmu producēšanas kompāniju.
Līdztekus tam, Mihaelam Laitmanam netrūkst kritizētāju, kuri pauž nostāju, ka kabalas apguve jāsaskaņo ar ortodoksāli reliģiozo dzīves veidu, pilnīgu Toras apguvi un stingru baušļu ievērošanu, bet bez šiem noteikumiem kabala atraujas no savām svētajām saknēm un pārvēršas par vēl vienu new-age mācību. Laitmans no savas puses nepiegriež vērību kritiķu teiktajam un turpina virzību uz priekšu. Pēdējos gados viņš iemantojis plašu popularitāti kā lektors ASV un Eiropā, izlaidis vairāk kā trīsdesmit grāmatas un kļuvis par organizācijas “Pasaules Gudro padome” biedru. Mihaels Laitmans ir ievērojamākais un iespaidīgākais mūsdienu kustības new-age pārstāvis Izraēlā.

avots: http://www.laitman.ru/kongressy-sobytiya/3121.html

Komentēt

Modified WP Theme & Icons by N.Design Studio
Ierakstu RSS Komentāru RSS Pieslēgties