Izlaušanās jaunā dimensijā vai strupceļš?

Jautājumi un atbildes, No M.Laitmana bloga Komentēt

Jautājums: Pēdējā laikā zinātne izlauzās tādā dimensijā, kura nav samērojama ar mūsdienu cilvēka apziņu. Un rodas tāda sajūta, ka zinātne nezina, ko ar to darīt, tāpēc, ka tikai tagad palēnām sāk sarindoties kaut kādas vispārējās Visuma ainas. Bet pagaidām vēl jaunā universa aina tiek izprasta ar grūtībām
Atbilde: Sāksim ar to, ka mūsu izpratne un mūsu sajūtas – visai subjektīvas. Aina tēlojas tikai mūsos iekšēji, ārpus mums nekas nepastāv. Mēs runājam tikai par tiem modeļiem, kuri mūsos eksistē. Mūsu pasaule – mūsu iekšienē. Visi mēs – savā iekšienē. Kas notiek ārpusē, mēs nezinām. Un tāda jēdziena „ārpusē” vispār nav. Viss – cilvēka iekšienē. Nostum malā cilvēku – un nebūs par ko runāt, tāpēc, ka viss, ko zinām, viss, par ko spriežam, viss, ko sajūtam, – mēs sajūtam, zinām un izzinām sevī, kaut arī mums tas skaidri tēlojas kā esošais ārienē. Bet īstenībā tas viss – mūsu iekšienē.
Jautājums: Bet, vai aina, kuru mums attēlo fizika un sinerģētika, nespēj dot garīgo apgaismību?
Atbilde: Tā noved pie strupceļa. Cilvēkam jāapzinās, ka viņam jāizlabo savas vēlmes, – un tikai tad viņš mainīs (viņa uztveramo) pasaules ainu. Viņam jāsaprot, ka uztver realitāti ar savām īpašībām un ja nemainīs šīs īpašības – realitāte nemainīsies! Realitāte ir mūsu īpašību projekcija uz baltās gaismas fona. Līdz brīdim, kamēr to neizpratīsim, mēs klīdīsim pa tumsu.
Mēs pabeidzām attīstīties mūsu egoistiskajā vēlmē, mūsu īpašībās. Visas mūsdienu teorijas būtībā nonākušas līdz savam beigu posmam. Iziet nākamā stāvokļa sajūtās iespējams tikai mainot savas īpašības. Pasaule – tā ir tava subjektīvā sevis paša uztveres aina, sevis paša atspulgs. Ja vēlies to mainīt – maini sevi. Un tad tu mainīsi pasauli.

Avots: http://www.laitman.ru/crisis/4554.html
No krievu valodas tulkoja S. Grammatikopulo

Komentēt

Modified WP Theme & Icons by N.Design Studio
Ierakstu RSS Komentāru RSS Pieslēgties