Ir vajadzīga jauna pasaules kārtība!

Krīze Komentēt

Jautājumu Mihailam Gorbačovam uzdod Starptautiskās kabalas akadēmijas korespondents Maskavā – Zoja Pozņekova.
Šajā globalizācijas laikmetā, kad civilizācija apzinās, cik daudz mēs esam atkarīgi viens no otra, vai jūs nedomājat, ka ir pienācis laiks domāt vispasaules mērogā, nevis vienas valsts ietvaros, vai valstu grupas ietvaros?
Jūs uzdevāt tik fundamentālu jautājumu- izteica savu viedokli Mihails Gorbačovs- vareni, ka jūs tas interesē. Piekrītu jums. Kāpēc Amerika ir spēcīga? Jo viņi saslima ar ideju radīt jaunu impēriju. Un nekas no tā nesanāca, pārsprāga šī ideja. No vienas puse, mēs dzīvojam jau globālā pasaulē un saprotam, ka to vajag vadīt savādāk kā vienu valsti. Tas nozīmē, ka ir vajadzīgi mehānismi, vajag sadarboties, vajadzīgi ir noteikumi. Ir vajadzīga jauna pasaules kārtība.
Es bieži esmu Amerikā, zinu amerikāņu nostāju, un jau trīs gadus atbildu uz vienu un to pašu jautājumu: ”Bet ko jūs mums novēlat?” Jums ir vajadzīga sava reorganizācija, Jums vajag adaptēties citai pasaulei- šādi es atbildu uz šiem jautājumiem.
Lūk, viņi tagad sāk runāt, ka tomēr ir jāiet pa finansiālu, ekonomisku, politisku institūtu ceļiem, kuri nodrošinātu mūsu savstarpēju iedarbību visās sociālajās interesēs. Tas ir sarežģīti, ne viena valdība pati šeit neatrisinās neko, vajag pilnīgi (VISCAUR) mainīt ekosistēmu. Mans skatījums ir šāds: Nacionālām valstīm ir nepieciešams ieslēgties šajā sistēmā- tās ir reģionālās sistēmas kā piemēram, Eiropas Savienība, tās ir starptautiskas organizācijas VTO, ANO ar jauniem noteikumiem utt.
Grūti pateikt kas kopumā sanāks, bet, kad astotnieks transformēsies divdesmitniekā, kad starptautisko valūtas fondu nomainīs ar citu organizāciju, jo valūtas sistēmai ir jābūt citai, lai visi saprastu, ka mēs pa tiešām dzīvojam vienotā pasaulē, un tas viss jau notiek.
Jūs atcerēsieties, par ko runāja mūsu vadītāji, kurus es cienu un kuriem uzticos: „TUR KAUT KUR TRICINA, bet MŪS NEAIZĶERS”. Tomēr tagad aizķēra un vēl kā aizķēra. Mēs esam viena sistēma, tādēļ tas mūs visus aizķer.

Avots: www.neohuman.ru
no krievu valodas tulkoja Starptautiskās kabalas akadēmijas Latvijas grupa

Komentēt

Modified WP Theme & Icons by N.Design Studio
Ierakstu RSS Komentāru RSS Pieslēgties