Genoma pastarā tiesa

Lasītava, No M.Laitmana bloga Komentēt

Zoar Grāmata: Genomā (ellē) atrodas nodaļas aiz nodaļām: otrā, trešā un tā līdz septītai (7 sfirot – klipot).
Un laimīgi taisnie (dodošie), sargājošie sevi no grēcinieku soļiem (kuri darbojas sevis dēļ), neejošie noziedzīgos ceļus (pretējus Radītājam – atdevei un mīlestībai) un neapgānījušie sevi ar grēku (saņemšanu).
Bet jebkurš apgānījušais sevi, mirstot (šķiroties ar dzīvības gaismu) un aizejot uz patieso pasauli (īstenības apzināšanās), nolaižas Genomā līdz zemākajai tā nodaļai (lai pilnībā apzinātos saņemšanas – atdeves dabu).
Divas elles nodaļas (cilvēka egoistiskās īpašības), kuras robežojas viena ar otru, tiek dēvētas Šeoļ un Avadon.
Tas, kurš nolaižas līdz Šeoļ, tiek tiesāts tur (pats ar sevi) un saņem sodu (kurš palīdz viņam laboties). Bet pēc tam viņu paceļ par vienu nodaļu augstāk. Un tā paceļas viņš pakāpi pēc pakāpes, līdz iziet no turienes.
Bet tas, kurš nolaižas līdz Avadon, nekad vairs nepacelsies no turienes (šī īpašība nelabojama). Un tāpēc tiek dēvēts tas par Avadon, jo tas, kurš nokļuvis tur, zaudēts (ivr. avud) uz visiem laikiem.
(Šī īpašība tiks izlabota tikai pie pilnīgas visu dvēseļu labošanās). (Katrai dvēselei jāiziet visi labojumi un neviens nav atbrīvots no šīm divām egoistiskām īpašībām).
Runa iet par iekšējo noskaidrošanu, kura jāveic sevī. Šeit neviens vārds nav sacīts par šo pasauli, tikai par cilvēka iekšējo pasauli. Cilvēks – tā ir maza pasaule.
Man jāiedziļinās sevī un jāatrod: kura no manām īpašībām apzīmē katru šo vārdu. Manī ir tikai divas īpašības: saņemšanas un atdeves, un nekā vairāk.
Sāc meklēt un rakņāties savā iekšienē, kā tumsā pie sveces gaismas, kur ir tevī šīs divas īpašības, kuras tā dēvē Zoar grāmata.
Un tad tevī, tavā iekšienē sāks atklāties jauna telpa ar visdažādākajām saņemšanas – atdeves īpašībām. Un visi Zoar grāmatas vārdi atradīs tur savu vietu.
Kā bērns, kurš pakāpeniski sāk sajust apkārt esošo – tāpat veidosies manī jauna, iekšējā pasaule. Es sapratīšu, ka arī šo, man ierasto pasauli, tāpat sajūtu savā iekšienē.
Tā Zoar mūs maina. Bet tas ar noteikumu, ka visu sacīto meklējam savā iekšienē un necenšamies spriest ar prātu, kā par kaut ko ārēju.

Avots:http://www.laitman.ru/uchim-zoar/5740.html
no krievu valodas tulkoja S. Grammatikopulo

Komentēt

Modified WP Theme & Icons by N.Design Studio
Ierakstu RSS Komentāru RSS Pieslēgties