Es neesmu vainīgs!

No M.Laitmana bloga Komentēt

Mūsdienu pasaules stāvoklis demonstrē mums visu savstarpējās sakarības ainu. Pasaule ir kļuvusi integrāla. Šādos apstākļos ikviena cilvēka rīcība ir kā sekas visas pasaules ietekmei uz viņu. Tāpēc, kamēr mēs neizlabosim sabiedrību, mēs neizlabosim mūsu katra uzvedību.
Secinājums: mēs nevaram vainot baņķierus, politiķus, teroristus – nevienu, to uzvedībā. Mēs paši esam radījuši pasaulē šādu situāciju! Mēs – esam dalībnieki visā notiekošajā. Jo katrs no mums pret savu gribu ir daļa no kopīgā mehānisma. Tāpēc katrs ir līdzvainīgs – un saņem to, kas katram pienākas, sodu.
No tā var secināt, ka indivīda labums ir sabiedrības labums – tas ir viens un tas pats. Saskaņā ar vienotās sistēmas likumu, katrs izjūt kopīgo sajūtu, kā vienā ģimenē. Bet likuma nezināšana vai neizpratne nepasargā mūs no triecieniem par tā neievērošanu, jo mēs esam savstarpēji saistīti.
Tu nevari būt taisnais, ja pasaule ir grēkā, un tu – tā daļiņa. Un tāpēc tev pienākas tas, kas pienākas visiem. Un vairāk jau neviens neiegūst uz zaudētāja rēķina…

Avots: http://www.laitman.ru/crisis/4113.html
no krievu valodas tulkojis M. Liepa

Komentēt

Modified WP Theme & Icons by N.Design Studio
Ierakstu RSS Komentāru RSS Pieslēgties