Es godīgi dzīvoju pēc egoisma likumiem

Jautājumi un atbildes, No M.Laitmana bloga Komentēt

Jautājums: Esmu parasts cilvēks, tādu ir vairums – nomaksāju nodokļus, dienēju armijā, strādāju fabrikā. Es rēķinos ar citiem, saudzēju dabu, kalpoju savai dzimtenei. Kas vēl man sevī jāmaina?
Atbilde: Tā dzīvo labs, labojies dzīvnieks – bet no tevis tagad tiek prasīts kļūt par cilvēku. Cilvēks (Ādams) – nozīmē „līdzīgs” augstākajam spēkam, Radītājam. Radītājs – tā ir daba, integrālā, kura ietver sevī visu, kur visas daļas ir savstarpēji saistītas. Un tev tagad ir jāsavienojas ar visiem – ar nedzīvo, augu, dzīvnieku un cilvēka līmeni vienā veselā.
Tu to spēsi noprast pēc savām ciešanām. Tu vari tagad kliegt visapkārt, kā tu nomaksā nodokļus un dienē armijā, bet tas nelīdzēs. Triecieni nāk no dabas. Ja tu pildi visus likumus, kurus sev izdomājusi cilvēce, tas nenozīmē, ka tu pildi dabas likumu.
Savai labklājībai jūs esat uzcēluši egoistisku sabiedrību un pildāt dažādus noteikumus, lai tajā justos ērti. Bet tas nenozīmē, ka esi labs un labojies. Tu esi labs atbilstoši tiem mežonīgajiem džungļiem, kuros esat nodibinājuši dažus uzvedības likumus, kuri nodrošina jums mierīgu dzīvi. Un tu vēl ar to lepojies.
Ieradīsies citplanētietis un sacīs: „Draugi, bet jūs taču neapvienojaties! Jūs izmantojat viens otru! Jūs neesat labie pilsoņi, bet gan visīstākie noziedznieki. Tā nedrīkst vairs turpināt. Mēs jums to vairs nepiedosim. Diezgan!”

avots: http://www.laitman.ru/crisis/3783.html
no krievu valodas tulkojusi S. Grammatikopulo

Komentēt

Modified WP Theme & Icons by N.Design Studio
Ierakstu RSS Komentāru RSS Pieslēgties