Cilvēks kā pasaule

Jautājumi un atbildes, No M.Laitmana bloga Komentēt

Jautājums: Kā Augstākais spēks var līdzsvarot Malkutu (vēlmi gūt baudu) ar garīgajām pasaulēm, ja visas pasaules atrodas pašā cilvēkā?
Atbilde: Garīgais spēks ir mūsos. Ārpusē nekas nepastāv. Viss ir cilvēkā – gan Radītājs, gan visas radības. Ārējās pasaule pastāvēšana ir tikai manas nepareizās uztveres rezultāts.
Toties, ja es pret sevi attiecos, kā pret veselu pasauli un rūpējos par savu līdzināšanos Augstākam spēkam, arvien to iztēlojot sevī kā dodošu un mīlošu (savas izpratnes spēju robežās), tad tam pakļaujas visas savas vēlmes un īpašības, ar mērķi savienoties ar visiem manī pašā.
Sanāk, ka man jālabo tikai pašam sevi, savu redzējumu par it kā ārpusē esošo pasauli Tad es atskārstu, ka pasaule patiesi atrodas manī, un es gūstu labotu realitātes izjūtu. Sanāk, ka labošanās būtība nav savas attieksmes maiņā pret citiem, bet mana redzējuma labošanā. Vai es joprojām palieku egoists, tikai tāds, kas atklājis, ka viss ir mans?
Tad visa realitāte, gan ārējā, gan iekšējā man šķitīs kā viens vesels. Pat ja es vēl neesmu ieguvis pareizu garīgu realitātes uztveri, un tā man šķiet kā ārēja vienība, – tas nav svarīgi. Galvenais, ka no Kabalas es saprotu, ka jālabo ir tikai pašam sevi.

Avots: http://www.laitman.ru/kabbalah/4648.html
no krievu valodas tulkoja Leins

Viens komentārs | Один коментарий к “Cilvēks kā pasaule”

  1. car ins in Sherman Oaks :

    I precisely wished to thank you so much once again. I am not sure what I could possibly have taken care of without the actual pointers shown by you regarding my situation. Previously it was a frightful condition in my position, nevertheless witnessing your specialised style you managed it forced me to jump for happiness. Extremely thankful for this service and as well , wish you really know what a powerful job that you’re doing training other individuals through your webblog. I know that you haven’t got to know any of us.

Komentēt

Modified WP Theme & Icons by N.Design Studio
Ierakstu RSS Komentāru RSS Pieslēgties