Cilvēces iekšējā harmonija.

Jautājumi un atbildes, No M.Laitmana bloga Komentēt

Jautājums: Jūs bieži lietojat vārdu „Harmonija”. Ko Jūs ar to domājat?
Atbilde: Cilvēces harmonija nozīmē pareizu savstarpējo saikni starp cilvēkiem, valstīm, sabiedrībā, kura izveidos normālu ekonomiskās, politiskās, militārās, izglītības, ģimenes un citu sfēru funkcionēšanu, to, kuras šobrīd izjūt krīzi.
Nepieciešams atklāt sabiedrībai tās iekšējo harmoniju, bez kuras šodien izdzīvošana nav iespējama, tāpēc, ka atklājās iepriekšējo savstarpējo saikņu sabrukums, kas noved pie daudzpusīgas krīzes.
Ekonomika, politika, izglītība, ģimene, sabiedrība, ražošana, tirdzniecība – visas tās ir cilvēku un uz cilvēku attiecībām uzbūvētas. Un piepeši atklājās, ka mēs esam tās uzbūvējuši uz egoistiska pamata, un piepeši atklājās sabiedrībā altruistisks pamats – un mēs tam neatbilstam. Nekas, kas iepriekš bija radīts vairs nedarbojas.
Mēs to uzskatām par sabiedrības formu krīzi. Bet patiesībā – tā ir mūsu savstarpējo attiecību krīze. Šodien mums nepieciešams ieviest labojumus pašu izveidotajās sabiedrības formās. Daba mūs ir nostādījusi tādā atkarībā vienam no otra, ka mums ir nepieciešams sevi pārveidot atbilstoši jaunajām dabas prasībām: izveidot savā starpā pilnvērtīgu un harmonisku attiecību sistēmu. To arī māca mums zinātne Kabala.

Avots: http://www.laitman.ru/crisis/4156.html
no krievu valodas tulkojis M. Liepa

Komentēt

Modified WP Theme & Icons by N.Design Studio
Ierakstu RSS Komentāru RSS Pieslēgties