Čaumala sargā kodolu

Jautājumi un atbildes, No M.Laitmana bloga Komentēt

Jautājums: Cilvēks nāk mācīties Kabalu ar gūzmu nepareizu priekšstatu, zaudējot orientāciju jēdzienos. Kādā veidā ātrāk un vienkāršāk atšķetināt šo jēdzienu un priekšstatu mezglu?
Atbilde: Māceklis jāpieņem tādu kāds viņš ir. Jo tikai Radītāja atklāšana (saņemot no apkārtējās vides) dziņa iespaido garīgo virzību.
Mēs nesaprotam, kāda jēga no nepatiesām metodikām pēc principa „čaumala sargā kodolu”. To mēs atklāsim vēlāk. Mēs atnākam savu stereotipu un priekšstatu apzīmogoti, ko esam saņēmuši dzīves laikā kopš bērnības. Viss bērnībā dzirdētais veido mūsu „faktoloģisko” pamatu.
Kamēr cilvēks nav iemantojis jaunas īpašības, kas darbojas viņā ar tādu pašu sparu, kā vecie „lozungi un fakti”, kam viņš naivi noticējis bērnībā un pēc kuriem vadījies dzīvē, tikmēr viņš nespēs sajust jaunu pasauli.
Cilvēks saviem spēkiem nespēj tikt vaļā no vecās bagāžas, jo tās vietā jāstājas jaunai. Bet to var rast tikai caur gaismu, kas zaigo no nākamās izziņas pakāpes augstumiem.
Jautājums: Cik lielā mērā bērnības priekšstati mūs iegrožo?
Atbilde: Kad cilvēks iemanto garīgo atdeves spēku un paceļas virs materiālā un sāk sevi redzēt it kā no malas, viņš brīnās, cik viņš ir piebāzts ar stereotipiem, kam patiesībā nav nekāda seguma. Viņš vienkārši kaut kad tam ir akli noticējis. Tas ir iespiedies bērna prātā kā nedzēšams zīmogs, uz kā balstās viņa nākotnes viedoklis.
Tāpēc jebkurš var nākt un mācīties. Palēnām, iespaidojoties no apgūtā, cilvēks tiks vaļā no nepatiesiem stereotipiem un ticējumiem. Lai gan, cilvēkam ir vieglāk atbrīvoties no vēlāk iegūtām pārliecībām, bet grūtākais ir tikt galā ar bērnībā iepotētām lietām. Un tomēr, lēnām līdz ar zināšanu brieduma sasniegšanu cilvēks noloba no sevis stereotipu čaumalu un nopurina veco priekšstatu sēnalas.

Avots:http://www.laitman.ru/kabbalah/4644.html
no krievu valodas tulkoja Leins

Komentēt

Modified WP Theme & Icons by N.Design Studio
Ierakstu RSS Komentāru RSS Pieslēgties