Baudot brīvo kritienu…

No M.Laitmana bloga Komentēt

Jautājums: Nesen Ynetā tika publicēti aptaujas materiāli, kuros piedalījās 140 tūkstoši cilvēku no 150 valstīm, no kuriem 89% sacīja, ka viņi ir apmierināti ar dzīvi, pozitīvi noskaņoti un tic, ka krīze beigsies un nākotnē kļūs labāk. Tādā gadījumā, vai ir nozīme vēstīt pasaulei par Kabalas zinātni?
Atbilde: Mūsu pienākums ir izplatīt zināšanas par Kabalas zinātni un darīt visu iespējamo. Un kad pēc dažiem mēnešiem sekos nākamais trieciens, cilvēki sāks piegriezt vērību šiem materiāliem, kuri jau būs gatavi visiem. Bet tas, ka patreiz visi līksmo – tiek dēvēts par „sirds smagumu”, kā bija ar faraonu.
Tā runāja ebreji Ēģiptē: „Viss ir brīnišķīgi! Jā, saņēmām nelielu triecienu, bet tagad jau atkal viss ir labi! Pilni trauki ar ēdamo! Neviens mūs neskar, viss iet normāli. Tikai Moše mums izraisa problēmas ar savu uzvedību pret Faraonu. Ja ne viņš, mums nerastos nekādas problēmas! Ja mēs nekaitināsim Faraonu (mūsu egoisms), tad normāli dzīvosim. Protams, ka nākas samierināties ar kaut kādiem ierobežojumiem, bet tas ir pilnīgi paciešams”.
Tādā veidā mūsu egoisms maldina mūs un arvien tālāk ievelk mūs šajā krīzē – arvien dziļāk čūskas rīklē. Mums jāredz tās darbs, citādi neizpratīsim visu sava egoisma dziļumu – šī „palīga pret sevi pašu”. Viņam jāmelo mums un jāpārliecina, ka vēl nav tik baismīgi. Mirkli pirms nāves cilvēks domā, ka vēl nav tik slikti un viss nokārtosies. Veca anekdote: cilvēks krīt no jumta, krītot garām astotajam stāvam uz kaimiņa jautājumu: „Kā iet?”, atbild: „Pagaidām viss kārtībā” – līdzīgi notiekošajam ar mums.
No kurienes valstis ņems līdzekļus cilvēku apgādei ar pārtiku, medicīnas pakalpojumiem un citiem nepieciešamiem pakalpojumiem? – Bet pagaidām turpinās dzīves svētki, krītot garām astotajam stāvam.

Avots: http://www.laitman.ru/crisis/4233.html
no krievu valodas tulkojusi S. Grammatikopulo

Komentēt

Modified WP Theme & Icons by N.Design Studio
Ierakstu RSS Komentāru RSS Pieslēgties