Bāls Sulams. „Gudrības Augļi”, vēstules (konspekts, 11.lpp., nr.5, 1921.g.)

Bāla Sulama raksti, Bāls Sulams, Lasītava, No M.Laitmana bloga Komentēt

Tu liki manīt, ka es slēpju savu vaigu no tevis, izturos pret tevi kā pret ienaidnieku, ar to liekot saprast, ka dzirdu par tavu nelaimi un klusēju, nedalu mana drauga smago nastu, nemaz nesatrauc mani viņa ciešanas. Atzīstos, tev taisnība, ka nemaz nejūtu ciešanas, kuras tu pārdzīvo. Turklāt priecājos par visiem trūkumiem, kuri ir atklājušies, un tiem, kuri vēl atklājas.

Taču nožēloju par neatklātiem trūkumiem, kuriem vēl jāatklājas, jo slēpts trūkums ir bezcerīgs un lielā debesu pestīšana ir atklāšana. Likums ir tāds, ka, ja trūkums ir atklājies, nav šaubu, ka bija tevī arī iepriekš, tikai apslēpts. Tādēļ priecājos par trūkumu atklāšanos, jo piegriez vērību – un tiks laboti.

Taču, kad nolaižas rokas – pagarinās laiks, nīstamie trūkumi apslēpti un pat to atrašanās vieta nav zināma. Par to sacīts: „Muļķis sēž rokas salicis un gremž sevi”. Tomēr, ja cilvēks paceļ rokas savā ticībā, tūdaļ atklājas un tiek laboti visi viņa trūkumi. Tāpēc sacīts: „Viss, ko esi spējīgs izdarīt – dari” – iznīcini savu ļaunumu un gaisma un prieks nonāks pasaulē.

Atceros, kā žēlojies man par atklāto sevī ļaunumu, bet mani parņēma prieks. Un tu jautāji: „Par ko šis prieks?” Un tev atbildēju, ka par trūkumu atklāšanu, pat vēl nelaboto, jo to atklāšana tiek uzskatīta par lielo pestīšanu.

Ticības vieta tiek dēvēta – „bedre” (bor), bet piepildīšanās ar ticību – „aka” (beer) ar dzīvo ūdeni, kura var pastāvēt, ja piepildīta pilnībā. Un nekad nav ūdens trūkuma, taču tikai ūdens tilpnē, kura sašķelta un netur sevī ūdeni.

Un par to, ka vēlētos dzirdēt no manis tīkamo, – nespēju tevi priecēt ar melu vārdiem. Tu zini, kā atsaucos par tiem, kuri pietuvina skolniekus ar liekulību, meliem, pārmērību, elkiem.

Pat ja būtu tev līdzās, neteiktu tev vairāk kā vēstulē. Šobrīd atbilstoši tavai sagatavotībai tu nejūti vajadzību pēc manis, bet kad palīdzēs Radītājs un tu izpelnīsies pilnīgu labošanos, tad sajutīsi vajadzību pēc Manis, jo darba būtība sākas no tā beigām. Ar laiku kļūs saprotami tev visi mani vārdi un rīcības attieksmē pret tevi.

Avots krievu valodā

Komentēt

Modified WP Theme & Icons by N.Design Studio
Ierakstu RSS Komentāru RSS Pieslēgties