Augstākā sajušanas sākums

Lasītava, No M.Laitmana bloga Komentēt

Ja augstākais nemodinātu zemāko, zemākais neiedomātos par augstāko. Tāpēc jebkura slikta sajūta – tā ir Radītāja zīme pievērst viņam uzmanību.
Tā apzināšanās –tas jau ir saiknes sākums ar augstāko. Sākotnēji cilvēks nesaprot, kas ar viņu notiek, vienkārši jūtas slikti, pēc tam jautā: „Kāpēc man tik slikti?”, „Vai esmu izdarījis kaut ko nepareizu?”
Viņš jau nojauš, ka ir kāds, kurš sūta viņam nepatikšanas par to, ka viņš izdarījis kaut ko nepareizu.
Patreiz visa pasaule sāk sajust augstākā daļu (AHAP), kura nolaižas pie mums (mūsos). Tajā izpaužas mūsdienu īpatnība. Attiecībā pret augstāko AHAPu mēs nākam klajā jau ne katrs atsevišķi, bet savienoti kopāvienā globālā egoismā.
Pretim tam atklājas augstākā AHAP, tumsa, smaga dzīve, krīze. Un cilvēki sāk jautāt: „No kurienes tas radies? Kāds ir tā iemesls? Ko mums darīt?”
Tas viss no tumsas, kuru nes augstākā AHAP. Ja ne Viņš, mēs nejustu savstarpējo egoistisko saikni kā negatīvu, kā visu mūsu ciešanu cēloni.
1. Tūkstoš gadu vēstures procesā ego katru ir novedis līdz galam, līdz izaugsmei. Esam savienojušies vienā egoistiskā sistēmā.
2. Atklājas pretstats Augstākajam, tāpēc jūtamies slikti. Šo sajūtu mūsos izraisa Radītājs. Viņš nolaiž savu AHAPu, lai piespiestu mūs vērsties pie Viņa ar lūgumu.
Sākumā es vienkārši lūdzu: „Izdari tā, lai es justos labi! Man!” Bet pēc tam sāku saprast, ka izdarīt labi tikai man, nepalīdzēs, jo pasaule ir globāla.
Un sāku lūgt par visiem, kā par sevi. Bet pēc tam – vispirms par visiem, bet tikai tad – par sevi.

Lūk tādā veidā tumsa novedīs mūs pie pareiziem secinājumiem…

Avots: http://www.laitman.ru/duhovnaya-rabota/5361.html
no krievu valodas tulkoja S. Grammatikopulo

Komentēt

Modified WP Theme & Icons by N.Design Studio
Ierakstu RSS Komentāru RSS Pieslēgties