Atklāt sevī Zoar

No M.Laitmana bloga Komentēt

Zoar, nodaļa “Vaera”, 37.p.: Un viņš apmācīja to visiem dziļumiem un augstākiem noslēpumiem, kuri ietverti “Dziesmu dziesmā”.
Un lika viņam zvērēt, ka viņš neizmantos nevienu fragmentu, kurš tajā atrodas, lai dēļ tā Radītājs nenopostītu pasauli.
Tāpēc, ka Viņš nevēlas, lai to lietotu radījumi, jo tajā atrodas dižais svētums.
Pēc tam iznāca rabīns Akiva un raudāja. No viņa acīm lija asaras. Un sacīja: “Ak, rabīn! Ak, rabīn! Kā lai pasaule paliek par sērdieni bez tevis”.
Ienāca pie viņa pārējie viedie un izvaicāja viņu, bet viņš atbildēja ar Toras vārdiem.
Mēs varam stundām turpināt lasīt Zoar. Jautājums tikai, vai pareizs ir mūsu nolūks? Pats teksts var likties ļoti sarežģīts, noslēgts, bet var šķist vienkāršs.
Ja runājam par iekšējām īpašībām, tad Moše (Mozus), rabīns Akiva, Ābrams, Eisavs, labie vai ļaunie spēki – tie visi atrodas cilvēka iekšienē un tādā veidā Zoar apraksta vienu no mūsu garīgā ceļa etapiem
Es nesaprotu, kas šeit rakstīts un pat nevēlos zināt. Es vēlos sajust to, sasniegt tādu stāvokli, lai izjustu to uz sevis, dzīvotu tajā.
Es vēlos to izprast nevis ar prātu, bet savās iekšējās īpašībās, lai tās mainītos un es identificicētu sevi ar stāvokļiem, par kuriem stāsta Zoar.
Jo runa iet par to, kas atrodas manī, bet slēpts no manis. Man atklāj par notiekošo manī un es vēlos to sajust.
Visas šīs īpašības un stāvokļi, visi šie “kadri”, visi 125 pakāpieni eksistē patlaban katrā cilvēka, jo garīgajā nav laika.
Es vēlos atklāt šo pakāpienu, par kuru lasu Zoarā! Man tas pienākas, jo tas – mans. Vēlos mainīties tādā veidā, lai izdzīvotu šo stāvokli.
To dēvē “izprast apgūstamo”, kā teic Bāls Sulams “Talmud Eser ha Sfirot” priekšvārda 155.punktā: “… pateicoties spēcīgai vēlmei un tieksmei izprast apgūstamo materiālu, dvēseles atmodina gaismas, kuras tās ieskauj”.
Izprast – nozīmē savienoties, kā sacīts: “Un iepazina Ādams Ievu”.
Es vēlos savienoties ar šo stāvokli, dzīvot tajā. Izņemot to, nekas nav vajadzīgs. Viss pārējais manī ir slikts, to nesaprotu un nesajūtu, bet tas mani neuztrauc.
Es tikai vēlos “atklāt” šo tekstu – sajūtās, ne prātā, es vēlos to izdzīvot.

Avots: http://www.laitman.ru/ezhednevny-urok/11436.html
no krievu valodas tulkoja S. Grammatikopulo

Komentēt

Modified WP Theme & Icons by N.Design Studio
Ierakstu RSS Komentāru RSS Pieslēgties