Atgriežot sevi pie dzīvības

No M.Laitmana bloga Komentēt

Zoar jālasa vēlreiz un vēlreiz, līdz brīdim, kad uz mums sāks iedarboties gaisma.
Iesākumā lasot Zoar grāmatu cilvēks izjūt lielu iedvesmu, kura turpinās pirmo mēnesi vai divus.
Viņš vēl neko nesaprot, bet ļoti iespaidojas no notiekošā. Bet pēc tam šī sajūta izzūd, un viss viņam sāk likties atturīgs un dzestrs…
Studējot Zoar tas tiek sajusts ļoti ātri – piepeši mums tajā nav kam pieķerties un mēs lasām vienkārši saprotot, ka tā vajag, it kā mums būtu vienalga, izlasīts „bez garšas”, tas pat atgrūž.
Tādā veidā mums atklāj papildus egoistisko vēlmi, kura apgrūtina saikni starp mums. Zoar staro mums tikai atkarībā no mūsu savstarpējās saiknes pakāpes.
Sākotnēji mums dod saiti starp punktiem sirdī. Un kad ar šo dāvāto mums saikni sākam lasīt Zoar grāmatu, tad mūsu punkti, pat tie, kuri iepriekš bija slēpti – atmostas un vēlas atklāt kaut ko jaunu, un nezināmu. Pats vārds „Zoar Grāmata” mūs iedvesmo.
Mēs sākam lasīt, mūs apgaismo apkārtējā gaisma un palīdz nedaudz pacelt šos punktus sirdī pāri egoismam, atstājot to apakšā.
Un tāpēc sākumā mēs jūtam saikni starp mums un centienus uz kopējo garīgo mērķi. Viss pateicoties apkārtējai gaismai (or makif – O”M), kura atnāk un rada mums šo stāvokli.
Bet pēc mēneša – diviem uz gaismas iedarbības rēķina izaug mūsu egoistiskā vēlme.
No vienas puses gaisma nes mums iedvesmu , bet no otras puses, mūsu egoisms palielinās un rezultātā katrs savā iekšienē sajūt smagumu un spēku, kurš velk uz leju.
Glābiņš tikai viens – pastiprināt saikni starp visiem mums. Nekas cits nelīdzēs.
Nepieciešams visos veidos, pat mākslīgos, kaut kā atjaunot šo saikni. Ja šī saikne pat nedaudz pastiprināsies, es spēšu pacelties pāri sirds grūtumam un savam egoismam. Jo tad es atgriezīšos pie tās pašas saistītās radījuma sistēmas.
Man nedaudz atklāja manu slimību, parādot, cik ļoti esmu atdalīts no pārējiem. Ja darbojos pret to, pie manis nekavējoties (!) atgriežas iespaids un iedvesma no Zoar. Tas darbojas vienkārši momentāni!
Kad sajūti grūtumu, tajā pašā mirklī sāc nostiprināt saikni ar citiem – pat vienkārši savā iekšienē: sāc domāt, kā vēlies ar viņiem savienoties un kļūt viņiem tuvs, lai saistītos ar dvēselēm.
Pietiekami pat ar šo nelielo centienu, caur piepūli – un tajā pašā mirklī sajutīsi, kā uz tevi spēcīgāk iedarbojas gaisma, smagums izzūd un atgriežas tā pati iedvesma, un pacilātība no Zoar grāmatas, kādu tu izjuti pirmajās nodarbībās.
Tā tas darbojas. Jāpieliek visa nepieciešamā piepūle, atlaides nebūs.
Bet piepūle – tikai ar mērķi, lai censtos savstarpēji apvienoties, līdz iesauksimies, ka mums nepieciešama apkārtējā gaisma.
Jo tikai tā spēj sniegt mums kaut nedaudz iedvesmas, lai mēs no jauna sajustu Zoar grāmatas dižumu. Un tad negaidīti šis teksts kļūs mums kā dzīvs.
Un tā katru reizi, vēlreiz un vēlreiz atgriežot sevi pie dzīvības.

Avots: http://www.laitman.ru/duhovnaya-rabota/10508.html
no krievu valodas tulkoja S. Grammatikopulo

Komentēt

Modified WP Theme & Icons by N.Design Studio
Ierakstu RSS Komentāru RSS Pieslēgties