Atbilstoši pūliņiem – apbalvojums

Bez tēmas Komentēt

Zoar, nodaļa Bo, 68.p.: Viņam ir vēl viena iespēja pietuvoties zālēm: laikā, kad klusā upe atgriežas no Malhut savā vietā, paceļoties un nolaižoties.
Un tāpēc, ka tās ūdeņi nedzirdami – tā tek klusi, bet lielais briesmonis paceļas pie citām upēm – un nav viņa tur, klusajā upē.
Bet visas zāles aug pie klusās upes, un aug tās katrā pusē.
Tad paceļas briesmonis pie zālēm, izaugot starp tām. Bet pēc tam atgriežas pie visām šīm upēm.

Zoar skaidro, kā atstarotajā gaismā atklājas taisnā gaisma. Tajā mērā, kādā vēlmes malhutā spēj strādāt ar atstaroto gaismu, ietērpjas tajā taisnā gaisma. Bet ja atstarotā gaisma samazinās, taisnā gaisma no tās izzūd.
Ko dod mums šī aina, kuru nesaprotam un nespējam saistīt to ar vēlmēm, un to piepildījumu?
Pie tam līdzās šim stāstam Zoar nesniedz mums papildus aprakstu kabalas valodā, kas tieši šeit notiek, lai mums būtu pie kā pieturēties!
Tā nevēlas to skaidrot, kaut gan varētu paskaidrot ne tikai kabalas valodā, bet arī daudz jutekliskāk, psiholoģiski, tuvāk un saprotamāk mums.
Bet Zoar atstāj mums vietu pūliņiem, mēģinājumiem izprast un sajust: „Kas tas ir? Kam tas vajadzīgs? Kur tas atrodas manā iekšienē?”. Jo viss tajā rakstītais noteikti notiek katrā cilvēkā.
Arī patreiz es izpildu visas šīs darbības, par kurām runā Zoar grāmata. Jo arī patreiz es atrodos Bezgalības pasaulē.
Bet no manas tagadējās sajūtas līdz bezgalības pasaulei 125 pakāpieni, kuri pauž mana patiesā stāvokļa apslēptību no manis paša.
Lai atgrieztos pie Bezgalības pasaules sajūtas, man speciāli min tādu stāstu, lai es censtos atrast sevī visu, par ko tajā tiek klāstīts.
Jo tieši meklējumi rada manī jaunas īpašības, maņu orgānus, iekšējās atšķirības, ar kuru palīdzību sāku sajust to, ko tagad nejūtu. Citādi nespēšu attīstīt garīgās sajūtas orgānu.
Tāpēc pūliņi nepieciešami. Kā sacīts: „Atbilstoši pūliņiem – apbalvojums”. Garīgajā nelīdzēs nekas, izņemot pūliņus.
„Pielika pūles – un atrada”. Kad tu atradīsi? Kad augstākā gaisma pietiekami iedarbosies uz tevi atbilstoši tavām pūlēm, – un atklās šo maņu orgānu.
Tā notiek katru reizi paceļoties no viena pakāpiena uz citu. Bet pats galvenais – pacelties vismaz uz pirmo garīgo pakāpienu.

Avots: http://www.laitman.ru/vospriyatie-realnosti/9044.html

Komentēt

Modified WP Theme & Icons by N.Design Studio
Ierakstu RSS Komentāru RSS Pieslēgties