Aiz izrādes „Dzīve” priekškara

Jautājumi un atbildes, No M.Laitmana bloga Komentēt

Mums jāsaprot, ko vēsta kabalisti savās grāmatās, kas redz parādību sakni un kurus neierobežo uz zemes darbojošies likumi un rāmji. Kabalisti redz dvēseles un saites starp tām. Saites, to izmaiņas un darbība nosaka mūsu stāvokļus – gan atsevišķos, gan kopējos. Tāpēc viņi vēlas atklāt un paskaidrot, kas notiek mūsu sirdīs. Par mūsu pasauli viņiem nav ko piebilst: mūsu pasaule ir tikai darbību kopumus, kas tiek ierosināts no dvēseliskiem līmeņiem (dvēseļu pasaules). Kabalisti savos skaidrojumos izmanto tā saucamo „zaru valodu”, kuru mēs nesaprotam. Lai šo valodu saprastu, mums vienlaicīgi jāatrodas līdzīgi viņiem – abās pasaulēs.
Ja mēs vēlamies saprast, kas slēpjas aiz viņu vārdiem, un kādi spēki uz mums iedarbojas, kas vada mūsu pasaules norises, tad nepieciešams pacelties līdz šo spēku līmenim. Līdz līmenim, kurā tiek pieņemti lēmumi par šīs pasaules darbībām.
Nevajadzētu koncentrēties uz šīs pasaules „spēli”, kuru spēlē visas pasaules tautas, bet jāmēģina atrast un sajust iekšējo spēku – Roku, kas darbojas katrā – vai tas ir koks, dzīvnieks vai cilvēks. Nav nozīmes interesēties, kas notiek ar ķermeņiem, kas dzīvo šajā pasaulēm, svarīgi kas notiek ar dvēselēm, kuras vada ķermeņus un rausta tos līdzīgi lellēm. Svarīgs ir spēks, kas tur rosās un pilda savu lomu.

no krievu valodas tulkojis L. Survilo
Avots: http://www.laitman.ru/crisis/3780.html

Komentēt

Modified WP Theme & Icons by N.Design Studio
Ierakstu RSS Komentāru RSS Pieslēgties