Jauns pakāpiens civilizācijā.

Jautājumi un atbildes, Krīze, No M.Laitmana bloga Komentēt

Jautājums: Apvienošanās ar tuvāko savas labklājības dēļ pauž egoistisku vēlēšanos. Ar ko tā atšķiras no egoistiskas mīlestības?
Atbilde: Egoistiska vēlēšanas no egoistiskas mīlestības ar sapratni, ka mēs eksistējam globālā savstarpēji saistītā pasaulē, kurā katrs ir atkarīgs no visiem, un visi atrodas vienotā sistēmā.
Agrāk mēs dzīvojām saskaņā ar kapitālistisku peļņas likumu: mana peļņa ir atkarīga no manām spējām izmantot citus cilvēkus, zogot no viņiem, apmānot. Un es to darīju atklāti vai aizsegti. Bet tagad šis likums vairs nestrādā. Tagad mans pienākums ir rūpēties par to, lai tiem, uz kuru rēķina es agrāk pelnīju, kurus es ekspluatēju, būtu labi. Un tikai tad, kad viņiem būs labi, es saņemšu labklājību sev.
Nav viegli izprast to, kad mēs atrodamies vienā laivā, un katrs, kurš kaut nedaudz kaitē sevis labad – kaitē visiem. Tas jau ir galvojums, kaut egoistisks. Bet pateicoties tam, ka esam egoistiski saistīti viens ar otru, mēs sākam izjust, lai gan piespiedu kārtā saikni ar visiem, ar kādu iekšēju spēku, gaismu.
Tad cilvēks sāk apzināties, ka apvienošanās ir kaut kas augstāks, nekā tās materiālās lietas, pēc kurām viņi tiecās- un cilvēks (pagaidām vēl egoistisks) pievērsīsies pie šī augstāka piepildījuma apgūšanas.

no krievu valodas tulkojis M.Zaķis
Avots: http://www.laitman.ru/crisis/3810.html

Komentēt

Modified WP Theme & Icons by N.Design Studio
Ierakstu RSS Komentāru RSS Pieslēgties